https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stante-se-cleny-snemu-deti-cr-pro-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Agentura Koniklec/Sněm dětí ČR pro životní prostředí : Staňte se členy Sněmu dětí ČR pro životní prostředí

Sněm dětí doplňuje uvolněná místa

Od 1. do 30. ledna 2005 přijímá pražská Agentura Koniklec návrhy na obsazení míst nových členů za kraje České republiky, které nejsou v současné době zastoupeny ve Sněmu dětí ČR pro životní prostředí (SDČR-ŽP), jenž se letos zaměřuje na téma „Krajina, lidé a životní prostředí“. Činnost sněmu probíhá již dvanáctým rokem, v současnosti za podpory ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka a ve spolupráci s Českým rozhlasem, sdružením Arnika, Hnutím Duha a dalšími. Letos se činnost sněmu uskuteční hlavně díky podpoře programu Státního fondu životního prostředí ČR.

„Činnost ve Sněmu dětí mládež velice zajímá, hovoří o tom i přes 400 členů, kteří již prošli jeho řadami. Baví je seznamovat se s problémy životního prostředí hrou, pokusy, každotýdenním pozorováním, ale také při odborných přednáškách. Devastaci životního prostředí nejrůznějšími velkými a malými znečišťovateli děti vnímají velmi citlivě,“ komentuje činnost SDČR-ŽP jeho hlavní organizátor Václav Bratrych z Agentury Koniklec.

„Sněmačky a sněmáci budou od začátku roku kromě jiného mapovat přírodní prostředí v okolí svého bydliště.
Zároveň budou vymýšlet a po konzultaci realizovat opatření, jejichž cílem bude minimalizace odpadu v domácnosti a ukončení necitlivých zásahů do přírodního prostředí jimi vybraných území,“ upozornil na letošní aktivity odborný lektor RNDr. Václav Petříček z Agentury ochrany přírody a krajiny.

Iva Tenorová, bývalá členka SDČR-ŽP za okres Blansko, říká: „Sněm mě naučil postarat se sama o sebe a používat vlastní mozek. Vnímat lidi kolem sebe, naslouchat jim a respektovat jejich názory. Dívat se na svět otevřenýma očima, pomáhat přírodě, ale taky třeba spolupráci v týmu, sbalit si batoh na výšlap do hor, upéct chleba, nastoupit na nádraží do správného vlaku a samozřejmě spoustu věcí o přírodě a ekologii.“

Přihlášky do Sněmu dětí byly rozeslány na základní školy, gymnázia, DDM a neziskové organizace po celé republice. V elektronické podobě je spolu s dalšími zajímavými informacemi najdete na adrese http://sdcr.koniklec.cz/.
Marek Jehlička, tel: 606 727 942 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist