https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/startuje-ekovyzva-letos-lide-drzi-ekologicke-bobriky-od-hodiny-zeme-do-dne-zeme-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Greenpeace ČR: Startuje Ekovýzva. Letos lidé drží “ekologické bobříky” od Hodiny Země do Dne Země

25. března 2017 | Greenpeace ČR
Autor: Lukáš Hrábek, tel: 603 443 140
I letos mohou uživatelé internetu sledovat příběhy lidí, kteří přecházejí na veganskou stravu, bojkotují palmový olej či snižují množství vyprodukovaného odpadu. Třetí ročník projektu EKOvýzva startuje v sobotu 25. března, kdy se po celkém světě drží Hodina Země a řada památek či institucí na hodinu zhasne světla, aby upozornila na problematiku změn klimatu.

Letos se představí osm hlavních vyzyvatelů a vyzyvatelek, jejichž příběhy, zážitky, postřehy a nesnáze mohou lidé sledovat v příspěvcích na internetových stránkách www.ekovyzva.cz. Zde se k nim ode dneška mohou přidávat další lidé, kteří si chtějí výzvu vyzkoušet. Konec je naplánovaný symbolicky na Mezinárodní den Země, tedy 22. dubna.

Letos budou mít účastníci nově k dispozici detailní popis oblastí, kde mohou nejvíce snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Patří mezi ně například omezení živočišných výrobků, bojkot palmového oleje, domácnost bez chemikálií a jedů, šetrná doprava, rozumná energetika či minimum odpadu. Letos k nabízeným výzvám přibude nově i snížení vodní stopy.

“Voda znamená život. Ale my si mnohdy ani pořádně neuvědomujeme, jak moc s ní plýtváme a netušíme, jakou vodní stopu mají třeba potraviny, které jíme, či oblečení, které nosíme,” říká Lukáš Hrábek, tiskový mluvčí organizace Greenpeace, jejíž dobrovolníci projekt připravují.

V loňském roce se EKOvýzvy zúčastnilo 359 účastníků, z nichž přes 50 aktivně psalo o svých zážitcích a zkušenostech blogy na internetovém serveru EKOvýzvy. Dohromady se zde objevilo 245 článků, tedy průměrně přes osm příspěvků denně. Největší zájem byl o bojkot palmového oleje, kvůli jehož nešetrné produkci se kácejí a vypalují tropické pralesy v Indonésii. Přihlásil se k němu každý čtvrtý účastník.

„Z EKOvýzvy se v minulém roce stala masová záležitost. Počet účastníků nám vyrazil dech a na stránkách věnovaných projektu bylo velmi živo. Články s ekologickou tematikou tam přibývaly rychleji než na leckterém zpravodajském serveru,“ říká koordinátorka EKOvýzvy Zdeňka Soukupová z lokální dobrovolnické skupiny Greenpeace v Brně. Místní dobrovolníci projekt opět organizují, přidat se ovšem může kdokoli z řad veřejnosti.
Lukáš Hrábek, tel: 603 443 140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist