https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stroje-privezou-skladby-z-legendarni-sojky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Stroje přivezou skladby z legendární Sojky

8. srpna 2019 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Olga Havlíková, tel: 734203261
V rámci festivalu letních kulturních akcí Bez nití|Odvázané léto na terasách vystoupí v pátek 16. srpna od 19 hodin v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi skupina Krásné nové stroje a oblíbené loutkové divadlo Toy machine.

V rámci dalšího pokračování festivalu Bez nití/Odvázané léto na terasách se mohou diváci těšit hned na dvojitý umělecký zážitek. Během večera na terasách Mydlářovského domu si budou moci osvěžit historickou paměť a připomenout si dobu Lucemburků na českém trůně v podání špičkového pražského loutkového divadla Toy Machine. Soubor, jehož hlavou i rukama je mladý herec a loutkář Tomáš Běhal, návštěvníci MLK dobře znají z pravidelných představení v muzeu i divadelních workshopů. Představení nazvané Král Karel začíná v 19 hodin.
Od 20 hodin pak budou návštěvníci vystaveni přívalu ryzí hudební energie v podání souboru Krásné nové stroje. Hudební těleso vedené výtvarníkem a členem skupiny Tvrdohlaví Stanislavem Divišem v Muzeu loutkářských kultur vystupuje již počtvrté, tentokrát má ale pro diváky připraveno překvapení v podobě skladeb z legendárního alba Může hořící sojka zapálit les?, od jehož vydání letos uplynulo celé čtvrtstoletí.
Večírek netradičního loutkového divadla a avantgardní rockové hudby začíná na terasách od 19 hodin, vstupenky v ceně 150 korun je možné zakoupit na místě nebo v předprodeji v recepci MLK.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist