https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/supercross-2017-na-bozim-daru-jiz-tuto-sobotu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sport Club 1999: Supercross 2017 na Božím Daru již tuto sobotu

13. března 2017 | Sport Club 1999
Autor: Ivana Dobišová, tel: 737222410
Seriál crossových soutěží pro děti a mládež Zimní Supercross již rozdal poháry mladým snowboardistům, mladým lyžařům - skicrossařům a na start se chystají tuto sobotu 18.3. také běžkaři.

Slovo běžky určitě vzniklo od slova běhat, ale na závěr sezóny si mladí závodníci rádi dopřejí trochu adrenalinu. Základem pro trať soutěže bude crossová trať za hotelem Praha na Božím Daru, kde se letos odjela část FIS Mistrovství světa ve snowboardingu, právě v disciplíně cross. Tento čtvrtek a pátek se do trati vrátí božídarská rolba a pod dohledem technického delegáta Svazu lyžařů ČR Michala Dvořáka připraví jednodušší trať. Bude to kombinace sjezdů, boulí, klopenek a výběhů. „Trať určitě nebude tak dlouhá jako pro snowboardisty, ani tak rychlá ale určitě zajímavá. Největší důraz ale klademe přece jen na bezpečnost.“ říká Michal Dvořák.
Letošní Nordiccross odstartuje již po sedmé a stejně jako každý rok to budou napínavé česko-německé souboje a určitě pěkná podívaná. V Krušných horách, střídavě na Klínovci a na Božím Daru si totiž každý rok na závěr sezóny dávají dostaveníčko mladí běžkaři z obou stran Krušných hor.
Partnery celého seriálu jsou Česká pošta s produktem Pohlednice online, Ústecký kraj a přepravní společnost KATOSLOG. Závod běžkařů, Nordiccross podpořila Česká unie sportu v programu "Sportuj s námi".
Více informací o soutěži, program závodu a přihlášky na stránkách www.supercross-klinovec.com.
Ivana Dobišová, tel: 737222410 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist