https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svatek-loutkaru-oslavi-chrudimske-muzeum-novou-vystavou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Svátek loutkářů oslaví chrudimské muzeum novou výstavou

7. března 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777 285 990
Na první jarní den 21. března rovněž připadá Světový den loutkového divadla. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi při této příležitosti připravilo vernisáž první ze dvou výstav k devadesátinám nejslavnější české loutky – Hurvínka. Vedle vernisáže výstavy nazvané Spejbl a Hurvínek na poličce bude také slavnostně zahájen provoz Centra pro badatelskou, dokumentační a publikační činnost, které zajistí kvalitnější zázemí pro vědeckou práci a umožní zpřístupnění archivních materiálů ze sbírek muzea odborné veřejnosti.

Rok 2016 je pro Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve znamení oslav devadesátých narozenin nejslavnější české loutky – Hurvínka. Ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka, Supraphonem a dalšími subjekty připravilo pro svoje návštěvníky dvě tematické výstavy a celou řadu doprovodných akcí, ve kterých bude samozřejmě hlavní roli hrát sám oslavenec. Hurvínkův rok v MLK začíná 21. března 2016 v 17 hodin vernisáží výstavy „Spejbl a Hurvínek na poličce“. Z výstavní místnosti v přízemí Mydlářovského domu se stane pracovna vášnivého sběratele s poličkami plnými loutek, figurek a nahrávek inspirovaných známou dvojicí. Návštěvníci si budou moci v pohodlí sběratelova křesla poslechnout ukázky z nahrávek Divadla Spejbla a Hurvínka, a posléze se zapojit do detektivní hry, v níž budou pátrat po neposedném Hurvínkovi, který ze sběratelovy poličky uprchl a skryl se v prostorách muzea.
Vernisáži bude v 16 hodin předcházet slavnostní otevření Centra pro badatelskou, dokumentační a publikační činnost. Díky podpoře Ministerstva kultury ČR vzniklo v nádherných historických prostorách nacházejících se přímo naproti sídlu muzea moderní badatelské centrum s veškerým potřebným zázemím pro vědeckou práci. Zájemcům z řad odborné veřejnosti bude vedle moderně vybavených prostor k dispozici studijní materiál z knihovny Muzea loutkářských kultur i jeho rozsáhlého archivu.
V rámci programu u příležitosti Světového dne loutkového divadla budou návštěvníci moci využít mimořádné pondělní otevírací doby muzea a vstupu zdarma do všech výstavních prostor MLK.
Břetislav Oliva, tel: 777 285 990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist