Daniel Klečka "> Švihej spojí každý rok díky švihadlu tisíce lidí, aby podpořili handicapované děti. Zapojují se také firmy, letos se přidá Kofola - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svihej-spoji-kazdy-rok-diky-svihadlu-tisice-lidi-aby-podporili-handicapovane-deti.zapojuji-se-take-firmy-letos-se-prida
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Švihej: Švihej spojí každý rok díky švihadlu tisíce lidí, aby podpořili handicapované děti. Zapojují se také firmy, letos se přidá Kofola

9. listopadu 2023 | Švihej
Autor: Daniel Klečka, tel: +420722510074
„První Lednová švihadlová výzva vznikla v lednu 2021, kdy za námi s tímto nápadem přišel koncem roku 2020 Jakub Kohoutek ze spolku Srdce na pravém místě. Všechno bylo hrozně narychlo, ale šli jsme do toho. Nakonec jsme pomohli vybrat pro Adélku 204 000 Kč a našvihali 28 000 000 přeskoků. To nás nakoplo udělat z výzvy tradici,“ popisuje začátky Tomáš Vaněček, zakladatel Švihej.

Každý rok vybere Jakub Kohoutek jedno či více handicapovaných dětí, jejichž rodiny si nemohou dovolit náročnou léčbu a rehabilitaci, auto se speciální úpravou nebo upravit domov pro kvalitnější život. Ve druhém ročníku výzvy se podařilo pro malého Domču vybrat 722 000 Kč a našvihat 37 300 000 přeskoků. V roce 2023 se poprvé vybralo přes milion korun, konkrétně 1 369 415 Kč a našvihalo 81 059 929 přeskoků pro handicapované holčičky Arianku a Pavlínku.

„Švihadlová výzva roku 2023 byla pro nás neuvěřitelná dávka lidskosti, pochopení a nových přátelství. Díky pomoci vás všech se naše rodina může soustředit na další pokroky Arianky a neřešit finance. Děkujeme, že vám naše děti a nejsou lhostejné a pomáháte. S Láskou rodina Meta,“ svěřila se rodina Arianky. „Naši milí šviháci, strašně moc si vážíme, že jsme mohli být součástí letošní výzvy, která nám neskutečně pomohla zkvalitnit život naší Pavlínky. Od února máme najetých krásných 10 tisíc kilometrů a odcvičené hodiny a hodiny v centru Arcada neuromedical. Už se moc těšíme na další ročník a doufáme, že bude ještě úspěšnější. S láskou a pokorou Vaše Pavlínka s rodiči,“ přidávají se rodiče Pavlínky.

Pro výzvu 2024 vybral Jakub Kohoutek dokonce tři děti – Nikolku (5 let, Leukodystrofie H-ABC), Aničku (14 let, DMO těžká spastická kvadruparéza) a Šimonka (4 roky, Lesch-Nyhanův syndrom) a společným cílem je vybrat 2 miliony korun a našvihat 100 milionů přeskoků.

V nadcházející výzvě dostanou ještě větší prostor firmy. „Firmy se účastnily již předchozích ročníků, například Broker Trust, Ferrat nebo New Dimension. Letos je chceme ještě více podpořit. Teď se k nám připojí například Kofola nebo Sothys. Věříme, že díky firmám se nám snáz podaří vybrat cílovou částku. Na oplátku jim nabízíme například reklamu na našem webu a sociálních sítích, kde máme dohromady více než 150 000 sledujících. Firmy berou podporu sbírky i jako součást společenské odpovědnosti a motivují své zaměstnance ke zdravému pohybu. Skákání přes švihadlo mohou také praktikovat jako zajímavý teambuilding,“ říká k zapojení firem Marek Vaněček, spoluzakladatel Švihej.

"Držíme palce originálním projektům, kdy se pořadatelé nebojí vykročit z řady a přijít s něčím neotřelým, stejně jako Kofola. Ostrava je naším domácím regionem a proto rádi podpoříme projekty, které nás chytnou za srdce a ve kterých jde o podporu dobré věci. Věříme, že společnými silami s našimi Kofoláky dokážeme „našvihat“ ještě více přeskoků a přiblížit se cílové částce, která pomůže handicapovaným dětem." dodává za Kofolu Jana Ptačinská Jirátová, Communications Manager CZ&SK.

Jak se přidat do výzvy? „Zaplatíte startovné minimálně 199 Kč přes portál Donio.cz, registrujete se na webu a celý leden skáčete přes švihadlo a zapisujete přeskoky. Nemusíte skákat každý den, ani to nedoporučujeme. Cílem výzvy je kromě sbírky motivace ke zdravému pohybu. Navíc když to na začátku takzvaně přepálíte, rychle vás to odradí. Ve finále ani švihat nemusíte, ceníme si každého příspěvku,“ prozrazuje podrobnosti Tomáš Vaněček.

Více informací o Lednové výzvě, předchozích ročnících a možnosti účasti firem najdete na webu Švihej.cz.
Daniel Klečka, tel: 420722510074
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist