https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/svojsikuv-zavod-2017
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc: Svojsíkův závod 2017

9. května 2017 | Junák - český skaut, okres Olomouc
Autor: Mgr. Jan Zahradník, tel: +420 737 147 093
Svojsíkův závod je celorepubliková skautská soutěž, která probíhá ve třech kolech. Ze základního kola, které probíhá přibližně na úrovni okresů, lze postoupit do krajského kola a jeho vítězové pak postupují do podzimního celostátního finále.

Účelem Svojsíkova závodu však není jen porovnat časy, spočítat body a vyhlásit vítěze jako na sportovním okresním přeboru. Cílem závodu je především přinést dětem a mladým lidem možnost vyzkoušet si, co dokáží, zjistit, jak zvládají spolupráci, řešit netradiční situace či posoudit svoje síly.

Samotný závod bude mít několik částí, přičemž některé z nich mají zcela praktickou formu. Například schopnost řešit problémy nebo zvládnout orientaci v přírodě se nezkouší školním testem, ale prostě tím, že soutěžící skupinky skautů musí dojít neznámým terénem na určené místo a při zadaných podmínkách splnit úkoly a vyřešit nečekané překážky, které před nimi stojí. Velký důraz je kladen na schopnost spolupracovat v týmu a na zpětnou vazbu; tak, aby závod soutěžícím ukázal, v čem se mohou zlepšovat. V souladu se současnou obměnou skautského programu se tedy mnohem více zaměřuje na reálné dovednosti potřebné v dnešním světě.

Letošní základní kolo Svojsíkova závodu pro skauty okresu Olomouc se uskuteční dne 13. května v Radíkově u Olomouce, tématem závodu bude Avangers. Letošní závod by měl prověřit u skautů a skautek tyto dovednosti a schopnosti: manuální zručnost (montáž výrobku, zatloukání hřebíků), sílu, šifrování, logické hádanky, historii a lukostřelbu.

Sylva Adamovská (Hašlerka) - organizátor akce
737 885 083 |s.adamovska@seznam.cz
Mgr. Jan Zahradník, tel: 420 737 147 093 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist