https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tessea-v-novem-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TESSEA ČR, z.s.: TESSEA v novém

23. září 2016 | TESSEA ČR, z.s.
Autor: Gabriela Kurková, tel: 776081274
V rámci aktivit projektu bude probíhat průběžná podpora NNO při realizaci sociálně podnikatelských aktivit členů TESSEA prostřednictvím poradenství a sdílení zkušeností. Další propagace sociálního podnikání bude realizována pomocí osvětových akcí, konferencí a workshopů v regionech. Po celou dobu bude zajišťována konzultační a odborná podpora zkušených členů TESSEA těm podnikům, kteří potřebují podpořit v počátcích, a to včetně členských návštěv a propagace výrobků a služeb členů TESSEA.

V průběhu projektu vznikne nástroj pro zjišťování a naplňování principů sociálního podniku a souhrnná mapovací studie Zpráva o stavu sociálního podnikání v ČR, která bude navazovat na Studii infrastruktury sociální ekonomiky v ČR vytvořené v projektu TESSEA v roce 2011.

“Jsme rádi, že projekt na budování kapacity sítě TESSEA byl z ESF podpořen, protože mnohé neziskové organizace se snaží o uplatnění svých klientů, kteří na otevřeném pracovním trhu nalézají uplatnění jen stěží. Proto jsou cílovou skupinou projektu neziskové organizace, které se směrem sociálního podnikání chtějí vydat a potřebují podporu”: řekla Šárka Dořičáková, ředitelka TESSEA.


TESSEA ČR, z.s. (ve zkratce „TESSEA“) je nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je přispívat k rozvoji sociálního podnikání v ČR s vazbou na činnost v regionech. TESSEA zastřešuje sociální podniky z celé ČR, propojuje je, podporuje jejich zájmy a prezentuje je navenek. Současně poskytuje členům, i zájemcům o téma aktuální informace o sociálním podnikání nejen v ČR, ale i jinde ve světě.Další informace:
TESSEA ČR, z.s.
Václavské náměstí 21, Praha 1, 113 60
Tel.: +420 776 236 792
E-mail: kancelar@tessea.cz
Web: www.tessea.cz

Gabriela Kurková, tel: 776081274 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist