https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/trikralova-sbirka-v-olomouci-a-okoli-skoncila-stedri-darci-prispeli-vice-jako-vloni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita Olomouc: Tříkrálová sbírka v Olomoucí a okolí skončila, štědří dárci přispěli více jako vloni.

20. ledna 2016 | Charita Olomouc
Autor: Terezie Táborská, tel: +420 739 344 037
Od pátku 1. do čtvrtka 14. ledna 2016 měli obyvatelé Olomouce a okolních obcí možnost darovat příspěvek do Tříkrálové sbírky, kterou v olomouckém děkanátu realizovala Charita Olomouc. Letošní výtěžek 1 434 603 Kč je zatím nejvyšší od roku 2 000, kdy byla sbírka zahájena. Do ulic vyrazilo 358 kolednických skupinek, což je o 27 více než minulý rok.

Skupinky tříkrálových koledníků navštěvovaly domácnosti, významné instituce, ale také například obchodní centra. Tři králové roznášeli radost z narození Krista a umožnili obyvatelům Olomouce a okolních obcí přispět na pomoc potřebným lidem. „Těší nás, že počet ochotných dobrovolníků se neustále zvyšuje, vážíme si jejich pomoci. Také děkujeme místním asistentům, bez kterých by tato sbírka nemohla být realizována,“ vyjádřila se k akci Terezie Táborská, koordinátorka sbírky pro Olomouc.

Výtěžek ve výši 1 434 603 Kč překonal loňský výsledek Tříkrálové sbírky. „Jsme potěšeni, že i přes negativní kampaň proti Tříkrálové sbírce byli dárci štědří a darovali dokonce více jako minulý rok. Jsme dárcům vděčni, že nám důvěřují a chtějí tímto způsobem podpořit lidi, kteří to nejvíce potřebují. Díky darovaným příspěvkům budeme moci více podpořit klienty našich služeb,“ dodala Terezie Táborská.

Vybrané finanční dary budou využity na pořízení vybavení pro terénní paliativní péči (péče o umírající), podporu přímé pomoci pro lidi v akutní krizi (postižené přírodními katastrofami, oběti domácího násilí, trestných činů, apod.) a na podporu rodin s dětmi ohrožených sociálním vyloučením. Dále také na rozvoj centra materiální pomoci a v neposlední řadě zahájí Charita Olomouc za pomoci těchto darů přípravnou fázi k vybudování domova se zvláštním režimem, který bude pečovat o seniory se specifickými potřebami.

2. dubna 2016 se uskuteční Den pro malé a velké krále. Cílem této akce je poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se do Tříkrálové sbírky zapojili.
Terezie Táborská, tel: 420 739 344 037 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama



Blíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist