https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tvarozna-lhota-i-letos-privita-skupinu-mezinarodnich-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Tvarožná Lhota i letos přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků

Ve Tvarožné Lhotě se 3. 8. – 17. 8. 2020 sejde mezinárodní skupina dobrovolníků. Náplní jejich práce budou různé činnosti spojené s podporou regionálních tradic a místní komunity. Během čtrnácti dnů na dobrovolníky čeká nejen práce, ale i vzájemné poznávání kultur a výlety do přilehlého okolí. Projekt se koná ve spolupráci INEX-SDA a obce Tvarožné Lhoty.

Dobrovolníci budou pracovat ve Tvarožné a v Nové Lhotě, kde budou pomáhat místní komunitě s udržováním přírodního a kulturního dědictví regionu. Jednou z plánovaných činností je například sběr, sušení a míchání různých bylinných směsí k přípravě čaje. Účastníci se také zapojí do menších udržovacích prací okolo místního muzea a dalších veřejných prostranství obce.

Kromě práce čeká na dobrovolníky i řada volnočasových aktivit. Budou mít možnost prohlédnout si ovčí farmu, ochutnají tradiční potraviny a dozvědí se o historii i potenciálu regionu. Čekají je také společné večery u ohně s místními nebo výlety do okolních měst a za přírodními památkami kraje.

Přes nejistotu, která kolem konání mezinárodních dobrovolnických projektů panovala, se i letos do Tvarožné Lhoty chystají dobrovolníci z několika evropských zemí. Přijedou dobrovolníci z Francie, z Německa, i několik účastníků ze států mimo Evropu, kteří však dlouhodobě sídlí např. v Maďarsku. V rámci snahy umožnit účast na dobrovolnických projektech všem, kteří mají zájem se zapojit, projekt poskytuje podporu i účastníkům s omezenými možnostmi a specifickými potřebami. Podpora spočívá především v intenzivní komunikaci s vysílajícími organizacemi účastníků, přípravou vedoucích projektu a úpravou pracovní náplně ze strany místního partnera.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1dyMQmeVl8Cvn2GroUA6je-VN4UyWT5Ks?usp=sharing

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist