https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tyden-deti-s-hurvinkem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Týden dětí s Hurvínkem

23. května 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
U příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi od 1. 6. do 4. 6. 2016 sérii akcí nazvanou Týden dětí s Hurvínkem navazující na oslavy devadesátin nejslavnější české loutky, které v MLK v letošním roce probíhají.

Týden plný zábavních aktivit zahájí ve středu 1. června 2016 od 14 hodin na Školním náměstí Den dětí s koloběžkou. Tento dopravní prostředek neodmyslitelně patří právě k Hurvínkovi. Vedle opičí dráhy na koloběžkách se návštěvníci až do 18 hodin mohou těšit na další hry a workshopy pod širým nebem. Pro rodiny a jiné skupiny je připravena Hurvínkova cesta, vyjížďka s instruktorkou na koloběžkách s krátkými zastaveními zaměřenými na historii a zajímavosti Chrudimi. Tuto projížďku je nutné si předem rezervovat v recepci MLK. Vyrážet se bude v každou celou hodinu a to od 10,00 do 18,00 hodin. Dopoledne se odjíždí od MLK, odpoledne pak ze Školního náměstí. Vstup do muzea bude tento den zdarma.

K Hurvínkovi patří vedle dřeváků a koloběžky i typické krátké kalhoty. Co by si ale Hurvínek oblékal, kdyby se narodil v 21. století nebo třeba v pravěku? Ve čtvrtek 2. června 2016 si všechny hravé duše během workshopu nazvaného Hurvínkovy nové šaty budou moci oslavence obléknout podle svého gusta. Šaty nebude třeba šít, ale pouze lepit, svými výtvory účastníci vybaví interaktivní Hurvínkovu šatnu, která bude až do října k dispozici na hraní pro všechny návštěvníky MLK. Šaty budou plošné a budou se oblékat přiložením k obrazu Hurvínka. S loutkou Hurvínka se malí i velcí návštěvníci budou moci tento den také vyfotit a fotografii si odnést domů.

V pátek 3. června si návštěvníci v rámci workshopu nazvaného Hurvínkovy nitě budou moci vyzkoušet, jak složité je vodit velkou marionetu a co se kterými nitkami ovládá. V herně muzea pak budou připraveny další hry s tématem Hurvínka. Workshop je stejně jako Hurvínkovy nové šaty předchozí den zdarma jako součást vstupného. Vyvrcholením Týdne dětí s Hurvínkem pak bude v sobotu 4. června 2016 hra Hurvínkovo přání v chrudimském Divadle Karla Pippicha. Vstupenky na obě představení byly již v předprodeji vyprodány, ale stále je možné navštívit od 13.30 vernisáž historických fotografií z představení Divadla Spejbla a Hurvínka nebo od 15.30 drobnou dílnu.

Více informací o akcích v rámci Týdne dětí s Hurvínkem naleznou návštěvníci na webu puppets.cz nebo facebookových stránkách MLK. V případě některých aktivit je omezená kapacita, je třeba si proto místo včas zarezervovat. Pro jízdu na koloběžkách je z důvodu bezpečnosti vyžadována přilba.
Břetislav Oliva, tel: 777285990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist