https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-festival-vedy-ocekava-az-15tisicovou-navstevu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: TZ Festival vědy očekává až 15tisícovou návštěvu

Festival vědy, který se uskuteční ve středu 7. září 2016 na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích, má v letošním roce velké ambice. Organizátoři chtějí překonat magickou hranici 15 000 návštěvníků a zažehnout v nich zájem o techniku a přírodní vědy. Pro účastníky akce bude připraveno více než 70 interaktivních a zábavných expozic a 7 populárně naučných přednášek. Téma festivalu „BOJUJEME S VIRY“ připomíná nedožité 80. narozeniny profesora Antonína Holého, který patřil mezi nejznámější a nejuznávanější české vědce mezi laickou i odbornou veřejností.

V současné době se v médiích mluví o „bronzovém úspěchu“ českých olympioniků v Riu de Janeiru a nutné podpoře mladých sportovních talentů. Totéž však platí i pro technické a přírodovědné obory. Mladé české vědecké naděje také pravidelně vozí medaile z mezinárodních chemických, matematických a fyzikálních olympiád, a aby tomu tak mohlo být i v budoucnu, je potřeba u jejich nástupců rozvíjet chuť objevovat tajemství a zákonitosti světa kolem nás.

V popularizaci vědy sice Česká republika zaostává např. za Velkou Británií, některé aktivity si však již našly své pevné místo, čas i návštěvníky. Jednou z takových akcí je zářijové setkání v pražských Dejvicích, které zábavu a poučení nabídnou letos již po šesté. Festival vědy bude probíhat celý den na Vítězném náměstí na Praze 6 a doprovodný program v Národní technické knihovně.

„Navazujeme na jarmarky, které jsme začátkem v Dejvicích pořádali již od roku 2011. Akci jsme rozšířili o doprovodný program z přednášek a videí, které rozvíjí ústřední téma festivalu - viry,“ sdělil rektor VŠCHT Praha Karel Melzoch. K očekávané 15tisícové účasti dodává: „Snad nejznámější světový vědecký festival v britském Cheltenhamu má návštěvnost až 60 tisíc lidí za 6 dní, takže je zřejmé, že věda má potenciál zaujmout. Dopoledne Dejvický areál zaplní tradičně školy a já doufám, že odpoledne přijdou také rodiče nebo prarodiče s dětmi.“

Festival vědy organizují společně VŠCHT Praha, ČVUT v Praze, ÚOCHB AV ČR, DDM hl. m Prahy a NTK. Generálním partnerem festivalu je ŠKODA Auto, která si pro návštěvníky připravuje vlastní interaktivní expozici i s ukázkami automobilů a pasivní bezpečnosti. Hlavními partnery akce jsou městská část Praha 6 a skupina ČEZ a hlavním akademickým partnerem je Univerzita Karlova.

Program probíhá od 8.30 do 17.30 a vstup je na něj zdarma. Doprovodný program je umístěn do Ballingova sálu Národní technické knihovny a pro jednotlivce je přístupný bez registrace. Více informací, seznam stánků i přednášek a dopravní spojení naleznete na www.festival-vedy.cz.

Jitka Gobyová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist