https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-first-lego-league
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: TZ First Lego League

V sobotu 3. prosince proběhne v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí od 8.00 pražské kolo již jedenáctého ročníku celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League. Soutěž, jejímž hlavním organizátorem je Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, je určená pro 3-10členné týmy dětí ve věku od 10 do 16 let.

FIRST LEGO League neboli FLL je soutěž ve stavbě programovatelných robotů z kostek Lego, která probíhá každý rok na celém světě vždy na předem stanovené téma.
V letošním roce je vyhlášeno téma „Animals Allies“.
Hlavním cílem soutěže FIRST LEGO League je zpřístupnit a zatraktivnit dětem svět vědy
a techniky, umožnit jim prožít radost z poznání a řešení problémů, z programování. Cílovou skupinou soutěže jsou žáci a studenti základních a středních škol do 16 let. Příprava na první kolo soutěže trvá osm týdnů. Během této doby každý tým postaví ze stavebnice LEGO MindStorms svého robota.
Pražské kolo pořádá již tradičně Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, souběžně proběhne soutěž v Olomouci. Z obou měst postupují dále dva vítězné týmy do semifinále zemí Visegrádské čtyřky (FLL CE SoutheastCZ/PL/H/SK), které se bude konat koncem ledna či počátkem února 2017. Ze semifinále postupují nejlepší týmy do FLL Final Central Europe, které se uskuteční v březnu 2017.
Týmy budou soutěžit ve čtyřech kategoriích – robot design, robot game, týmová spolupráce a prezentace výzkumného úkolu.
Nejatraktivnější částí soutěže je robot game, kdy se na dvou hracích stolech utkávají vždy dva týmy, které musí s roboty, jež předem sestavily a naprogramovaly, splnit během 150 sekund co nejvíce zadaných úkolů.

Čtvrtfinále, semifinále a finále proběhnou od 13.45 do 15.00, vyhlášení výsledků v 15.45, předpokládaný konec soutěže je naplánován na 16.30.

Soutěž je otevřená veřejnosti. Přijďte se podívat na napínavé klání nadšených týmů a podpořit své favority.
Kontakty: Irena Friedrichová 222 333 871 | 777 706 588 | irena.friedrichova@ddmpraha.cz
Vít Zelinka 222 333 879 | zelinka@ddmpraha.cz
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.
Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.
Jitka Gobyová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist