https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-poprve-v-ceske-republice-mistrovstvi-sveta-ve-stolnim-tenisu-pro-hrace-s-mentalnim-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český svaz mentálně postižených sportovců, z.s.: Poprvé v České republice Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením

V České republice se poprvé koná INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením. O tituly se utká 65 sportovců ze 14 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Turnaj se koná od 22. do 27. října 2017 ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Vstup na turnaj je pro diváky zdarma. Zveme každého, kdo chce sportovce podpořit.

INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením se od 22. do 27. října 2017 uskuteční ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Světový turnaj bude v České republice vůbec poprvé. O tituly se utká 65 hráčů ze 14 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky.
Českou republiku reprezentuje šest mužů a pět žen. „Naše šance si netroufám odhadnout vzhledem k účasti pro nás neznámých týmů z neevropských zemí. V každém případě se pokusíme bojovat o
medaile. Největší nadějí je teprve čtrnáctiletá Denisa Macurová, která má velké předpoklady proniknout v dalších letech mezi světovou špičku," řekl vedoucí české reprezentace a trenér Pavel Zahálka. Dorazí také zástupci Egypta, Estonska, Finska, Francie, Hong Kongu, Chile, Itálie, Německa, Portugalska, Rakouska, Ruska, Thajska a Turecka. Speciální motivací pro všechny hráče je možnost kvalifikovat se na Global Games 2019 v australském Brisbane.
Na 12 stolech se bude hrát v královéhradecké sportovní hale Třebeš osvědčené už z evropského mistrovství v roce 2014. Sportovci využijí stravovací a ubytovací zázemí hotelu Černigov.
Na letošním mistrovství se bude poprvé soutěžit ve třech kategoriích rozlišených typem mentálního postižení. Kromě tradiční Intellectual Disability kategorie se hráči utkají také v kategoriích Down Syndrome a Autism. „Mistrovství se účastní výhradně hráči s mentálním postižením. Díky obdobným akcím tak uplatňují své dovednosti v limitech jejich postižení," uvedl Pavel Svoboda, předseda organizačního týmu mistrovství. Turnaj pořádá sportovní klub SK INTEGRA Hradec Králové pověřený Českým svazem mentálně postižených sportovců (ČSMPS) a mezinárodní federací The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS).
„Světové mistrovství v Hradci Králové bude sportovním i společenským setkáním sportovců mluvících různou řečí, ale hrajících v životě proti stejnému soupeři – mentálnímu postižení. Přijďte fandit," vyzvala veřejnost ředitelka turnaje Lucie Francová. Vstup na turnaj je pro diváky zdarma.
Více se dočtete na www.inastt2017.cz nebo www.facebook.com/inastt2017.
Logo a snímky jsou ke stažení na www.inastt2017.cz/pro-media.
Kontakt pro média: Pavel Svoboda - předseda organizačního týmu mistrovství; tel.: +420 777 871 558; svoboda.csmps@volny.cz.
Pavel Zahálka, tel: 602583170 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist