https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-vystava-pred-zimnim-spankem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: TZ výstava Před zimním spánkem

V týdnu od 3. do 9. října připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy výstavu Před zimním spánkem, na které každý den mezi 9–18 hodinou uvidíte, jak se zvířata chystají na zimu a co všechno musí udělat, aby ji přežila.

Na výstavě se dozvíte o problematice zimování zvířat v přírodě i v chovech. Která zvířata se před zimním spánkem potřebují vykrmit a která naopak musí jít spát s prázdným žaludkem, kde zimují a podobně. K vidění bude ježek bělobřichý, kuňka východní, užovka červená, korálovky, ještěrka perlová a její mláďata, čolci, rosničky, ropuchy…
Pracovníci Stanice přírodovědců vám také poradí jak správně zazimovat želvy, užovky, korálovky či gekončíky…
Seznámíte se s podzimními plody, které můžete potkat v pražských zahradách a parcích. Jedním z nich je i „sibiřský zázrak“ rakytník, který je léčivou rostlinou budoucnosti. Z některých plodů si budete moci prohlédnout dekorace vyrobené v podzimním duchu. Dozvíte se mnoho zajímavostí o dřevinách, např. že dřevo olše vydrží dlouhodobě pod vodou a že na pilotech z olší stojí Benátky či Amsterodam. Prezentovány budou i ukázky rostlin a výtvory dětí ze zahradnického kroužku Stanice přírodovědců.
V sobotu 8. 10. bude hostem výstavy ČESON – Česká společnost pro ochranu netopýrů, která předvede ukázky ochočených handicapovaných netopýrů.
Pro školy jsou připraveny komentované prohlídky za snížené vstupné 30 Kč.
Vstupné: děti, studenti, senioři 30 Kč, dospělí 50 Kč, děti do 1 m vstup zdarma
Vstupenka platí také do stálé expozice skleníků a tropického terária.

Adresa: Drtinova 1a, Praha 5 (nejbližší zastávky MHD: Anděl, Arbesovo nám., Kobrova)
Kontakt: Vlasta Coufalová, tel.: 222 333 863, coufalova@ddmpraha.cz, www.priroda.ddmpraha.cz


Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.
Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.
Jitka Gobyová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist