https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tz-zastavka-volny-cas
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy: TZ Zastávka volný čas

Pražské domy dětí a mládeže vás zvou ve středu 7. září na v pořadí již třináctý ročník oblíbené akce Zastávka volný čas. Tato netradiční prezentace činnosti volnočasových organizací proběhne letos jako ostatně již mnoho let předtím na několika místech našeho hlavního města.

Na náměstí 14. října na Smíchově představí od 14 do 18 hodinsvoji činnost dvě střediska DDM hl. m. Prahy – Klub Klamovka a Stanice přírodovědců. „Děti se mohou těšit na malování keramických obrázků, poznávání rostlin a zvířat, výrobu zahrádky na lednici, prodej bylinek nebo lezeckou stěnu,“ popisuje nabídku aktivit Vlasta Coufalová, vedoucí oddělení akcí na Stanici přírodovědců. Svou činnost představí na náměstí 14. října i DDM Praha 5, které nabídne zdobení dětských deníků a školních rozvrhů (lepením, malováním, razítky zvířátek apod.). „Doufáme, že děti zaujme ukázkové vystoupení baletního divadla s pohádkou „Karkulka“, dodává Luboš Vaculín, zástupce ředitele DDM Praha 5. Každé dítě si navíc odnese z akce malý dárek.

V příjemném prostředí Karlínského náměstí bude prezentovat svoji činnost Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy. Děti si zde vyzkoušejí od 15 do 19 hodin širokou škálu volnočasových aktivit, na které se budou moci přímo na místě přihlásit, poznají lektory jednotlivých kroužků a získají podrobné informace o všem, co je zajímá. Těšit se mohou na pohádku O holčičce, která zlobila či na skákací hrad, mobilní lezeckou stěnu a skákací boty. Soutěžící děti si rovněž odnesou domů malý dárek.
Tradičním místem Zastávky volný čas je Vypich, kde na louce před Oborou Hvězda bude prezentovat od 14 do 18 hodin svoji činnost DDM Praha 6, ale také Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, která zde předvede model kolejiště, ukázku drumbenů či výrobu dřevěných hraček v dřevodílně. Hlavním hostem na Vypichu bude zpěvák Jaroslav Uhlíř společně se skvělou doprovodnou kapelou. Můžete se těšit na nezapomenutelné písničky, jako jsou „Holubí dům“, „Severní vítr“, „Není nutno“ atd. Dalším hostem je mladá pop-rocková zpěvačka Eva Matějovská, vítězka rozhlasové kategorie pěvecké soutěže Česko zpívá. Součástí programu budou ukázky činnosti policie, hasičů a záchranářů a doprovodný pódiový program. Na místě bude probíhat zápis do kroužků.
Z dalších míst, kde Zastávka volný čas proběhne, jmenujme např. náměstí Míru, kde od 14 do 17 hodin představí svoje aktivity domy dětí a mládeže Prahy 2, 3 a 4.

Vyberte si místo, které se vám líbí a jehož program vás zaujal, a přijďte strávit příjemné středeční odpoledne s námi. Vstup na akci je zdarma.

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.
Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.

Monika Sobková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist