https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/umeni-na-hartenbergu-v-rukou-zahranicnich-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Umění na Hartenbergu v rukou zahraničních dobrovolníků

23. června 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Tereza Lepková, tel: 777 122 171
Západočeský hrad Hartenberg se ve dnech 2. – 16. 7. 2016 opět stane místem setkání dobrovolníků ze všech koutů světa. V rámci již 17. rokem organizovaného mezinárodního dobrovolnického projektu se tak na hradě sejdou mladí nadšenci z Maďarska, Turecka, Španělska, Taiwanu, Jižní Koreje, Ruska nebo Litvy, kteří svými uměleckými zkušenostmi přispějí k oživení hradu Hartenberg.

Královský hrad Hartenberg ležící v malebném údolí řeky Svatavy poblíž Sokolova byl založen ve 13. století. Za komunismu zde došlo k několika úmyslně založeným požárům a z toho důvodu je hrad ve velmi špatném stavu. S pomocí dobrovolníků a neziskových organizací, jako je například Hartenberg o. s. nebo INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA), se však tento hrad více a více přibližuje své původní podobě. Hrad není jen historickou památkou, je také místem pro pořádání nejrůznějších kulturních či vzdělávacích projektů.

Letos jako Artcamp

Hrad Hartenberg je mezi zahraničními dobrovolníky velice vyhledávaným a oblíbeným místem. „Mezinárodní dobrovolnické aktivity tu pořádáme již od roku 2000 a doposud jsme hostili dobrovolníky z více než 72 zemí světa. Letošní projekt je veden jako Artcamp a jedná se o 8. ročník tohoto druhu projektu,“ říká Bedřich Loos, majitel hradu.

Cílem letošního projektu je uměleckou formou zachytit historii hradu, lidi s ním spjaté, jeho okolí a vytvořit tak výstavu, která návštěvníkům zpestří prohlídku hradu. Dále budou dobrovolníci pomáhat s tvorbou propagačních materiálů tohoto místa. „Pro dobrovolníky máme připraven bohatý volnočasový program plný her a výletů okolní přírodou, návštěvou Karlových Varů nebo Chebu,“ uvádí vedoucí workcampu Kristýna Řepová.

Fotbal pro rozvoj na hradě Hartenberg

Rádi bychom vás 5. 7. 2016 pozvali na fotbalový turnaj hraný v duchu fair play organizovaný v rámci projektu Fotbal pro rozvoj pod záštitou INEX-SDA, na jehož organizaci se budou dobrovolníci také podílet. Pro návštěvníky této události bude připraven pestrý doprovodný program.
Tereza Lepková, tel: 777 122 171 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist