https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uspech-triatlonisty-michala-subrta-na-challenge-epic5-na-havajskych-ostrovech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

EPIC.CZ, z. s.: Úspěch triatlonisty Michala Šubrta na Challenge EPIC5 na Havajských ostrovech

19. května 2017 | EPIC.CZ, z. s.
Autor: Věra Bláhová, tel: 774435522
Dne 15. 5. 2017 ve večerních hodinách se vrátil z havajských ostrovů triatlonista Michal Šubrt. První Čech, který absolvoval Challenge EPIC5 na pěti havajských ostrovech. Jde o pět po sobě jdoucích dlouhých triatlonů, tj. 3,86 km plavání, 180,25 km cyklistika, 42,2 km běh. To vše se absolvuje triatlet pět dnů po sobě.
Výzvy Epic5 se letos ve dnech 5. – 9. 5. 2017 zúčastnilo 10 závodníků z celého světa. Challenge EPIC5 začala prvním dlouhým triatlonem na ostrově Kauai. Dále pokračovala dalšími triatlony na ostrovech Oahu, Molokai, Maui a závěrečný triatlon proběhl na Big Islandu Hawai. Mezi ostrovy se závodníci přesouvali buď letecky, nebo lodí.
První den na ostrově Kauai doběhl Michal do cíle jako druhý, každý z následujících tři triatlonů na dlouhé distance na ostrovech Oahu, Molokai a Maui dokončil jako první. Závěrečný pátý den, kdy trať určená pořadateli co nejvíce kopírovala trasu Mistrovství světa Ironman na Big Islandu Hawai, dokončil jako první ze všech účastníků. Tím potvrdil, že jeho příprava a trénink, který předcházel celé události, byli perfektní. Jeho časy v jednotlivých dnech se staly nejlepšími za celou dobu pořádání této akce. Průměrný čas za pět dnů a to včetně času stráveného v depech byl 12:07 hodin. Přitom nejrychlejší čas 11:43:36 hodin zaplaval, zajel a zaběhl hned první den na ostrově Kauai, kdy 28:44 minut z tohoto času byl v depech. Na tratích strávil během pěti dnů 60 hodin a 35 minut a jedná se o nejkratší čas za celou dobu pořádání Challenge Epic5 od roku 2010.
Věra Bláhová, tel: 774435522 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist