https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/uzlarska-regata-2016
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.: Uzlařská regata 2016

25. dubna 2016 | Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.
Autor: Dan Vejrosta, tel: +420 776 703 076
V sobotu 30. dubna proběhne opět Uzlařská regata, tradiční závod olomouckých skautů v uzlování. Každoročně se v tento den sjíždí skauti od nejmenších až po dospělé do Žlutých skal ve Slavoníně, aby ukázali, kdo z nich umí uvázat nejrychleji šest základních uzlů.

Celodenní závod ovšem není jen o uzlování. Zatímco z přibližně padesátky soutěžících jich uzluje v jednu chvíli vždy jen pět, pro ostatní je nachystaný bohatý doprovodný program. Někteří hrají ringo nebo frisbee, další trénují uzly před závodem nebo se věnují oddílovým aktivitám. A nebyli by to skauti, kdyby nepomohli okolní přírodě - každoročně odsud odvážejí několik pytlů sesbíraného odpadu.

Cílem Uzlařské regaty pak není jen zjistit a ocenit ty, kteří uzlují nejlépe a nejrychleji, ale také stmelit více dohromady olomoucké skauty, kteří se mezi sebou často příliš neznají. K tomu
slouží zejména velká závěrečná hra, při které musí hráči spolupracovat týmově a spolehnout se jeden na druhého, aby dosáhli úspěchu.

Také Vás láká vyzkoušet si, jak dobří byste byli v uzlování? Tak se připravte na desetimetrový rozběh, uvázání lodní smyčky, ambulančního uzlu, škotové smyčky, zkracovačky, rybářské spojky a dračího uzlu. Když to celé stihnete za méně než minutu, jste skvělí!
Dan Vejrosta, tel: 420 776 703 076 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist