https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v-praze-odstartuje-1-rocnik-nizkoprahove-ligy-feroveho-fotbalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: V Praze odstartuje 1.ročník Nízkoprahové ligy férového fotbalu

Za podpory Hl. m. Prahy v rámci programu Prevence kriminality se letos poprvé odehraje Nízkoprahová liga férového fotbalu. Do ligy se zapojí 9 mládežnických organizací, kdy týmy budou složeny z členů nízkoprahových klubů. Celorepubliková kampaň projektu Fotbal pro rozvoj tak v Praze nabere zbrusu nové podoby. Celá liga se bude odehrávat v duchu F3 fotbalu, tj. bude mít “tři poločasy”, a nebude zaměřena na vítězství za každou cenu, ale i na hodnoty jako fair play a respekt. “Třetím poločasem” bude debata po hře o dodržování pravidel, která se stanoví na začátku herního dne pro všechny týmy.

Liga se odehraje ve čtyřech herních dnech formou každý s každým, její oficiální zahájení včetně vysvětlení pravidel a losování týmů proběhne 13.4. v klubu Vrtule. První dvě ligová kola se odehrají v termínech 20.4. a 24.5., další dvě pak v září a říjnu. Hlavními donory ligy jsou Magistrát hl.m. Prahy, Fond česko-švýcarské spolupráce a Česká rozvojová agentura.

Vedle těchto kol streetfotbalové ligy se odehraje 18.6. Fair Play fotbalový pohár v Selesiánském středisku v Kobylisích, který bude zároveň oficiálním zahájením letošní kampaně projektu Fotbal pro rozvoj, kde nebude chybět panelová diskuze s fotbalisty a jinými osobnostmi a bohatý doprovodný program.

Fotbal pro rozvoj dává každoročně šanci sociálně vyloučeným jedincům, kteří prostřednictvím fotbalu rozvíjejí své sociální dovednosti a začleňují se do společnosti. Obecně kampaň s heslem “Kopeme za lepší svět” upozorňuje na potenciál využití sportu jako nástroje pro vzdělávání a pozitivní změnu společnosti, přičemž propaguje myšlenky komunikace a tolerance ve společnosti a vzájemného respektu.

Pilotní pražský ročník by se měl v následujícím roce rozšířit I do dalších regionů České republiky, kde Fotbal pro rozvoj působí. Vítězové z jednotlivých regionů se poté utkají v celorepublikovém finále, jehož vítěz dále poputuje na mezinárodní turnaj organizovaný mezinárodní sítí Streetfootballworld.
Kateřina Mlynářová , tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist