https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/velka-oslava-dobrovolnictvi-nabidne-kapelu-handbiky-verejnou-satni-skrin-i-dobrovolnicky-pub-quiz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Velká oslava dobrovolnictví nabídne kapelu, handbiky, veřejnou šatní skříň i dobrovolnický pub quiz

19. dubna 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Monika Urbášková, tel: 737726686
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) oslaví 25. narozeniny a dobrovolnictví obecně v rámci velké akce 5. května 2016 od 17 hodin v prostorách Café Na půl cesty a v parku na pražském Pankráci. Velká dobrovolnická událost letošního jara nese název Po stopách Dobrovolnikus Sapiens a cílem je šířit povědomí o dobrovolnických možnostech, které má každý z nás.

Nabitý program!

„Náš dobrovolnický program bude více než pestrý! Všem návštěvníkům, kteří s námi přijdou oslavit 25 let dobrovolnictví s INEX-SDA nabídneme pražskou kapelu The Wingtips, dobrovolnický pub quiz, workshop improvizačního divadla, soutěž o nejoriginálnější narozeninový cupcake „Upeč, ozdob, přines a vyhraj workcamp!“, fotbalové hry a výrobu míčů z igelitových tašek pod taktovkou projektu Fotbal pro rozvoj, ukázku jízdy na handbiku, o kterou se postará tým ze Sportovního klubu vozíčkářů a spoustu dalších nejen dobrovolnických aktivit,“ láká Dagmar Fousková, ředitelka INEX-SDA. Po celou dobu bude navíc k dispozici veřejná šatní skříň Architektů bez hranic a Zdrojovny. Každý tak může na Pankrác přinést kousek ze svého šatníku, který mu tam překáží, a nabídnout ho zdarma dalším lidem. „Je to takový výměnný bazárek,“ dodává Fousková.

Ale tím program zdaleka nekončí. Připraveno je i promítání filmu Malá domů, představení unikátní a zbrusu nové aplikace IMPROVE, losování voucherů na workcampy zdarma, povídání o dobrovolnických zkušenostech nebo příjemné posezení pod širým nebem. Oficiální závěr akce je ve 23 hodin a neplatí se žádné vstupné.

Dobrovolnictví má smysl

Organizátoři akce Po stopách Dobrovolnikus Sapiens chtějí lidem ukázat, že dobrovolnictví nejen že nemá hranice, ale že je zároveň i zábavné a obohacující. „Být dobrovolníkem může být opravdu každý a na naší akci se o tom můžete sami přesvědčit. Potkáte se s lidmi, kteří dobrovolničí dlouhá léta, i s těmi, kteří teprve začínají. Mezi našimi dobrovolníky jsou i lidé na vozíku, neslyšící nebo mladí lidé ze sociálně vyloučeného prostředí. A vyjet na workcamp může dokonce celá rodina nebo lidé středního až pokročilého věku,“ vysvětluje Fousková a potvrzuje tak, že v INEX-SDA se za čtvrtstoletí udělalo spoustu práce v oblasti dobrovolnictví, osvěty i vzdělávání.

Kontaktní osoba:
INEX-SDA, z. s.
Monika Urbášková, PR/média koordinátor
Telefon: +420 737 726 686
E-mail: pr@inexsda.cz
INEX-SDA slaví 25 let: www.inexsda.cz
Monika Urbášková, tel: 737726686 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist