https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vernisaz-unikatni-hmatove-vystavy-archeologickych-reprodukci-doteky-vecne-krasy-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nová Akropolis: Vernisáž unikátní hmatové výstavy archeologických reprodukcí - Doteky věčné krásy

4. dubna 2016 | Nová Akropolis
Autor: Svatopluk Moudrý, tel: 776 660 006
Nová Akropolis ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové pořádá unikátní hmatovou výstavu archeologických reprodukcí „Doteky věčné krásy". Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 8. dubna 2016 v 17 h v knihovně (SVK HK, Hradecká 1250/2, Hradec Králové, 5. patro). Výstava potrvá do 29. dubna 2016.

Nová Akropolis vytvořila v rámci Ateliéru Minerva ojedinělý styl ve zpracování archeologických reprodukcí ze starodávných kultur Řecka, Egypta, Říma, Orientu, Jižní a Střední Ameriky, stejně tak i z Čech a Moravy. Ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně byly vybrány ty, které jsou dostatečně plastické a hmatově výrazné, aby umožnily nevidomým i slabozrakým vytvořit si představu o umění našich předků a jejich ztvárnění krásy.

Výstava byla poprvé prezentována v květnu 2002 v Knihovně Jiřího Mahena v Brně a od tohoto roku putuje po České republice. Konala se v knihovnách a institucích zaměřujících se na pomoc nevidomým a slabozrakým v Praze, v Hradci Králové, v Olomouci, ve Zlíně a v mnoha dalších městech.
Svatopluk Moudrý, tel: 776 660 006 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist