https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/visegradska-konference-pestounske-pece
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sdružení pěstounských rodin: Visegrádská konference pěstounské péče

29. září 2016 | Sdružení pěstounských rodin
Autor: Mgr. Ing. Pavel Šmýd, tel: 778 725 471
Sdružení pěstounských rodin pořádá v Brně  15. října 2016 Visegrádskou konferenci pěstounské péče s tématem Dilemata pěstounské péče u dětí se závažnými zdravotními problémy. Konference bude místem setkání a sdílení příkladů dobré praxe v doprovázení náhradních rodin. Zúčastní se jí jak samotní pěstouni, tak i odborníci z organizací, působících v oblasti náhradní rodinné péče, z Polska, České republiky, Slovenska a Ukrajiny.
 
Impulsem k tématu posloužila stávající (alespoň v rámci České republiky) situace, kdy zatímco narůstá počet zájemců o pěstounství na přechodnou dobu,  je stále nedostatek klasických dlouhodobých pěstounů. Také se zvyšuje počet dětí, čekajících na přijetí do dlouhodobé pěstounské péče, s širokou škálou zdravotních potíží a komplexnějšími problémy. 

Dlouhodobí pěstouni bývají vystavováni velké zátěží ve výchově přijatých dětí se závažnými problémy. Musí umět porozumět vývojové prognóze dítěte, dokázat vyhledat vhodnou podpůrnou pomoc a osvojit řadu potřebných znalostí a návyků, které uplatní v péči a výchově. A přitom všem musí zůstat pro dítě milujícími podporujícími osobami, mámou a tátou.  

Jak se toto pěstounům daří a jaká dilemata řeší na úrovní péče o přijaté děti, jak jim pomáhá nastavený systém doprovázení u nás, v Polsku a na Slovensku, v čem se oblast náhradní rodinné péče v jednotlivých zemích liší, v čem je podobná a jaké výzvy řešíme  – o tom všem budeme diskutovat v rámci připravované konference.
Mgr. Ing. Pavel Šmýd, tel: 778 725 471 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist