Jan Skalík, Zdeňka Kováříková "> Voda hýbe světem v Praze na náměstí Míru - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/voda-hybe-svetem-v-praze-na-namesti-miru
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zelený kruh: Voda hýbe světem v Praze na náměstí Míru

22. května 2013 | Zelený kruh
Autor: Jan Skalík, Zdeňka Kováříková, tel: 724820668
Desítky sdružení připomenou, kde všude je voda důležitá: „Téměř všechno kolem nás svým způsobem vyrostlo z vody. Vodou se tak zabývají v té či oné podobě prakticky všechny přítomné organizace,“ dodává organizátorka Ekofestivalu Zdeňka Kováříková. Na pódiu vystoupí kapely Ahmed má hlad, Hromosvod, Voilà, Pět Po, dětské sbory a improvizační divadlo. Na Ekofestivalu 2013 budou rovněž vyhlášeny výsledky celorepublikové výtvarné soutěže pro žáky základních škol Samá voda. Debatovat přitom návštěvníci budou moci se zástupci více než dvou desítek organizací [3]. Na Ekofestivalu najdete výměnný bazárek oblečení, do kterého může každý přispět svými nenošenými kousky, pro návštěvníky bude otevřená i výtvarná dílna a dostane se i na happening k podpoře bezpečných cest do škol. Jára Johnová, předsedkyně sdružení Pražské matky, o happeningu říká: „Při procházce po místech v okolí náměstí Míru popíšeme příběhy rekonstrukce míst u tří škol, které se podařilo upravit v rámci projektu Bezpečné cesty do školy. Děti nyní můžou do školy chodit pěšky, tedy šetrně a samostatně.“ Součástí festivalového týdne budou také diskuze – takzvané vědecké kavárny, kde veřejnost dostane větší prostor diskutovat o tématu vody v jejích různých podobách. Bavit se budeme o rizicích hydraulického štěpení na zásoby pitné vody, kvůli kterým již podepsali petici desítky tisíc lidí. Další debata nás provede tématem tzv. aktivované vody s otázkou, jestli má taková vody nějaké zvláštní vlastnosti. Konečně se budeme bavit i o vodě jako viditelné součásti klimatické změny a dostaneme se i k tomu, proč téma klimatické změny vzbuzuje takovou neochotu poslouchat. Ekofestival se koná za podpory společností Vodafone, RockPoint, SodaStream, Plzeňský Prazdroj, Ekolamp. [4] Kontakt: Zdeňka Kováříková, organizátorka Ekofestivalu 2013, Zelený kruh email: zdenka.kovarikova@zelenykruh.cz, mobil: 734 706 754 Jan Skalík, asociace nevládních organizací Zelený kruh email: jan.skalik@zelenykruh.cz, mobil: 607 185 686 Poznámky: [1] Organizace spojených národů jej vyhlásila roku 1972, od roku 1973 tento mezinárodní svátek probíhá vždy 5. června. Více o World Environment Day naleznete na http://www.unep.org/wed/. [2] Informace o mezinárodním roce vodní spolupráce jsou zde http://www.unwater.org/watercooperation2013.html [3] Ekofestivalu se zúčastní: Živá voda - Rozvojovka - Jeden svět - Greenpeace - Česko proti chudobě - Nesehnutí - Hnutí DUHA - Permakultura CS - Ekodomov - Jihočeské matky - Konopa - Zelený kruh - Auto*Mat - Na Zemi - Společnost pro zvířata - Koniklec - PRO-BIO liga - Výtvarniště - Zelená domácnost - CENIA - Magistrát hl. m. Praha - Městská část Praha 2 [4] Dvouminutový videozáznam z loňského roku je zde: https://www.youtube.com/watch?v=Lwg77TqRRHU a pětiminutový záznam je zde: https://www.youtube.com/watch?v=FgICyi7ji-A
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist