https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vyhrozovani-izolace-prace-bez-mzdy-jak-zamezit-vykoristovani-cizincu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Multikulturní centrum Praha: Vyhrožování, izolace, práce bez mzdy. Jak zamezit vykořisťování cizinců?

14. června 2016 | Multikulturní centrum Praha
Autor: Sára Drahokoupil Vidímová, tel: 725 571 598
Na semináři pořádaném pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové představí nevládní organizace Multikulturní centrum Praha policy paper navazující na dosavadní debaty o systematickém porušování pracovních práv občanů a občanek Evropské unie zejména v subdodavatelských řetězcích v České republice.

Text představuje a na semináři budou diskutovány konkrétní případy a z nich plynoucí návrhy doporučení na řešení dosavadních problémů. Zejména se seminář zaměří na posílení role Státního úřadu inspekce práce, agenturní a jiné formy nepřímého zaměstnávání, ale také na zvyšování informovanosti zahraničních pracovníků a pracovnic.
Akce se koná v pondělí 20. června od 10:00 v budově MPSV, Na Poříčním právu 376/1 za účasti zástupců a zástupkyň Ministerstva práce a sociálních věcí, Státního úřadu inspekce práce, odborníků a odbornic z Kanceláře veřejné ochránkyně práv, jakož i zástupců a zástupkyň nevládních organizací pracujících s migranty.
Závěr oficiální části a neformální pokračování diskuse je naplánovaný na 13:00.
Sára Drahokoupil Vidímová, tel: 725 571 598 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist