https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vystavy-fotografii-muj-obycejny-zivot
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita Olomouc: Výstavy fotografií Můj obyčejný život

11. února 2016 | Charita Olomouc
Autor: Vojtěch Petroš, tel: +420 733 755 899
V průběhu tří měsíců uspořádá Charita Olomouc na třech místech v Olomouci výstavu fotografií na téma Můj obyčejný život. Exponáty jsou výjimečné tím, že jejich autory jsou romské děti. Jejich záměrem bylo pořídit snímky v prostředí, v němž se nejčastěji pohybují.

První výstava bude zahájena 15. února v 16:30 vernisáží v kavárně Betreka a s ní spojeném bistru Bistrá kráva na Wurmově ulici 5. Při vernisáži vystoupí taneční uskupení Khale jakha a nově vzniklý pěvecký soubor z klubu Khamoro Charity Olomouc. Výstavu zde mohou návštěvníci zhlédnout do 5. března, poté bude od 7. do 31. března instalovaná v Interaktivním muzeu vědy, v Pevnosti poznání. Třetím místem výstavy bude Ústřední knihovna Univerzity Palackého v Olomouci, kde bude umístěna od 4. do 29. dubna.

Na celkem 59 fotografiích je vidět běžné momenty ze života romských dětí. "Uspořádali jsme dva kurzy, v nichž se děti naučily základní práci s fotoaparátem i techniku správného focení," upřesňuje Adéla Adámková, koordinátorka projektu. Vybrané fotografie mohli lidé spatřit už v průběhu loňského prosince v přízemí Cyrilometodějské teologické fakulty.

Fotografický kurz i výstava jsou uspořádány v rámci projektu "Známe se?", který reaguje na napjatou situaci mezi majoritou a etnickými menšinami v ČR. Jeho hlavním cílem je zvýšit nabídku osvětových aktivit pro žáky ZŠ a studenty SŠ, VOŠ, VŠ a tímto přispět k vyšší informovanosti a odbourání předsudků a mýtů vůči romské menšině. Dalšími aktivitami projektu jsou workshopy na základních školách, besedy se studenty středních, vyšších a vysokých škol a vydání publikace (Ne)obyčejné příběhy (ne)obyčejných Romů.
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz
Vojtěch Petroš, tel: 420 733 755 899 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist