https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/za-skolou-s-hurvinkem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Za školou s Hurvínkem

22. srpna 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777 285 990
U příležitosti zahájení nového školního roku pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v neděli 4. září 2016 zábavné odpoledne nejen pro děti nazvané „Za školou s Hurvínkem“. Jeho součástí budou krátká divadelní představení v podání herců Divadla Spejbla a Hurvínka, tematická prohlídka muzejní expozice s úkoly nebo oblíbený výtvarný workshop.

Postavička Hurvínka, který společně se Spejblem tvoří nejslavnější českou loutkovou dvojici, oslavila v letošním roce devadesáté výročí svého narození. Při této příležitosti otevřelo chrudimské Muzeum loutkářských kultur dvě výstavy věnované oslavenci a pořádá množství doprovodných akcí. V neděli 4. září od 14 do 18 hodin budou zejména dětští návštěvníci muzea moci rozptýlit chmury z opětovného začátku školních povinností právě s oblíbeným hrdinou, o kterém je známo, že si ze školy nebo otcovské autority často a rád nepokrytě tropí žerty. Herci Divadla Spejbla a Hurvínka vystoupí v MLK s pásmem tří krátkých představení ve 14.00, 14.45 a 15.30. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem v muzeu prosíme zájemce o představení o včasnou rezervaci na telefonním čísle 469 620 310.
Součástí zábavného odpoledne bude rovněž tematická prohlídka expozice Muzea loutkářských kultur se zábavnými úkoly i oblíbený výtvarný workshop. Vedle toho budou vyhlášení vítězové prázdninové cestovatelské soutěže „Vezměte Hurvínka na dovolenou“, jejíž hlavní cenou jsou vstupenky na představení Spejbla a Hurvínka na jejich domovské scéně v Praze. Vítěz bude vedle toho moci navštívit i zákulisí divadla a setkat se s oblíbenými hrdiny osobně.
Přijďte přivítat Spejbla a Hurvínka po prázdninách v Chrudimi a užít si příjemné odpoledne s nádechem babího léta! Vstup na akci „Za školou s Hurvínkem“ je zdarma, návštěvník hradí pouze běžné vstupné.
Břetislav Oliva, tel: 777 285 990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist