https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahajeni-kampane-fotbalu-pro-rozvoj-se-zucastni-neziskove-organizace-i-tomas-ujfalusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahájení kampaně Fotbalu pro rozvoj se zúčastní neziskové organizace i Tomáš Ujfaluši

14. června 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Mlynářová , tel: 774204140
Celorepubliková kampaň Fotbal pro rozvoj bude zahájena tuto sobotu v pražských Kobylisích. Na exhibičním turnaji se utkají neziskové organizace i politici, na tiskové konferenci představí projekt jeho patron a bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši.

"Už dvanáctým rokem jen nemluvíme o rozvoji, ale kopeme za něj," říká o projektu jeho hlavní koordinátor Štěpán Kyncl.

Projekt má za cíl nenásilnou formou komunikovat myšlenky respektu, komunikace a tolerance ve společnosti. “V praxi to vypadá tak, že speciální tým složený z dobrovolníků z ČR a z keňské organizace MYSA (Mathare Youth Sports Association) během své putovní tour prezentuje místním dětem myšlenky fair play, a to prostřednictvím modelu F3 fotbalu i doprovodných workshopů”. Tento koncept s unikátními pravidly vnáší do zápasů vzdělávací rozměr“ vysvětluje Štěpán Kyncl. Jednotlivá pravidla i fotbalové situace se snažíme s dětmi přenášt i mimo hřiště – do kontextu jejich běžných každodenních životů.”

Na oficiálním zahájení v Selesiánském středisku mládeže v pražských Kobylisícch 18.6.proběhne kromě dopoledního turnaje mládeže také odpolední exhibiční turnaj, ve kterém se utkají týmy neziskových organizací jako Amnesty International, České rozvojové agentury, keňské MYSA, INEX-SDA či tým mladých členů TOP 09. Následuje Ústecký kraj s městečkem Nepomyšl. 1.července projekt zavítá do Plzně, odkud se přesune na hrad Hartenberg a do Chebu. Svou tour zakončí 15. června v Ostravě, v rámci místního Festivalu v ulicích -

V každém městě, kde se tour Fotbalu pro rozvoj zastaví, budou probíhat workshopy, semináře, nebo hudební koncerty a samozřejmě fotbalové zápasy v duchu fair play pro místní mládež. “Přesný program budeme společně s místními partnery aktualizovat na facebookových událostech i na stránkách fotbalprorozvoj.org” říká PR koordinátorka projektu Kateřina Mlynářová.

I letos je hlavním partnerem projektu bývalý kapitán fotbalové reprezentace, Tomáš Ujfaluši. Do projektu se každoročně zapojí i řada dalších zajímavých, nejen fotbalových, osobností jako je například David Rozehnal či Costa Nhajmonesu. Na projektu spolupracujeme spolupracuje se svým africkým partnerem MYSA a s řadou místních regionálních partnerů, kteří se zabývají vzděláváním dětí a mládeže ze sociálně slabšího prostředí.

TZ na webu zde: http://www.fotbalprorozvoj.org/novinky.asp?ix=45. Na požádání poskytnu fotografie a pozvánku na sobotní akci (formou letáčku) či další informace.
Kateřina Mlynářová , tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist