https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zahranicni-dobrovolnici-a-dobrovolnice-budou-v-jizbicich-asistovat-na-tabore-detem-s-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Zahraniční dobrovolníci a dobrovolnice budou v Jizbicích asistovat na táboře dětem s postižením

13. srpna 2020 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Mariana Zavadil, tel: +420 604 896 746
V Jizbicích se bude 13. – 23. srpna konat krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, v rámci něhož dobrovolníci pomůžou s organizací integračního tábora pro děti ve věku od 6 do 13 let. Workcamp pořádá Nymburské Centrum pro všechny, z. s. společně s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s.

Centrum pro všechny letos organizuje dva letní integrační tábory pro děti se znevýhodněním. S dětmi bude na táboře mnoho asistentů a asistentek umožňujících jejich zapojení do programu. Českou dobrovolnickou skupinu doplní až osm mezinárodních dobrovolníků a dobrovolnic. Mezinárodní skupinka před začátkem tábora připraví materiální zázemí a po něm budou mít několik dní na prozkoumání okolí Nymburka, vydají se například do Postřižinského pivovaru a na zámek Loučeň.

„Bez dobrovolníků by to nešlo, a tak vytváříme podmínky pro dobrovolnictví a podporujeme ty, kteří chtějí pomoci. S neziskovou organizací INEX-SDA nám každoročně na tábor přijede skvělá mezinárodní skupinka, která přidá našim táborům ještě další rozměr a my jsme za to pokaždé rádi,“ komentuje zkušenost s workcampy zakladatelka Centra, Martina Kučerová. Cizinci a cizinky dorazí z různých koutů světa (letos je počet zemí kvůli epidemické situaci značně omezen) a jejich motivace přijet jsou různé, spojuje je však chuť pomoci. Centrum je předem připraví na práci s dětmi se znevýhodněním a oni si kromě poznání české kultury a nových přátel odnesou jedinečnou profesní zkušenost.

„Pár let zpátky jsem v Belgii v rámci obdobného projektu na farmě získala mnoho blízkých přátel a teď se těším, až se spolu s dalšími nadšenci budeme podílet na tomto dětském táboře,“ doplňuje Mariana Zavadil z dobrovolnické dvojice vedoucích workcampu, která jinak studuje v Praze učitelství češtiny.

Centrum pro všechny sídlí v Nymburku a organizuje volnočasové aktivity pro děti. Všechny své činnosti otevírá i dětem s mentálním či fyzickým znevýhodněním. Centrum letos slaví své 15. narozeniny a na neděli 22. srpna je připraven bohatý program včetně koncertů, kam jsou všichni srdečně zváni.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (snímky z loňského workcampu v Jizbicích):
https://drive.google.com/drive/folders/1Yw_-14S31EUeEghCkfDFdbUXyZ8tpPS-?usp=sharing
Mariana Zavadil, tel: 420 604 896 746
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist