https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zapis-do-unesco-je-skvelym-uspechem-ceskeho-loutkarstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Zápis do UNESCO je skvělým úspěchem českého loutkářství

2. prosince 2016 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990
České a slovenské loutkářství je od 1. prosince 2016 zapsáno do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi jako instituce, která se v České republice významně podílí na zachování loutkářské tradice, považuje tuto událost nejen za významný podnět ke zvýšení zájmu o české a slovenské loutkářství, ale i výrazný impuls k jeho dalšímu rozvoji.

„Jsme velmi šťastní, že byla společná česko-slovenská nominace úspěšná“, uvedla ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Mgr. Simona Chalupová a dodává: „Za tímto úspěchem je několik let práce Spolku pro podporu českého loutkářství a Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu. Jsem ráda, že se na přípravě této úspěšné nominace naše muzeum mohlo podílet."
Muzeum loutkářských kultur chce také u příležitosti zápisu do UNESCO potěšit všechny malé i velké zájemce o historii českých loutek a lidí kolem nich: „Protože zápis do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO je pro nás krásným vánočním dárkem, rozhodli jsme se dát podobně milý a nečekaný dárek i našim návštěvníkům a do konce letošního roku snížíme vstupné. Doufám, že zápis českého loutkářství na tento prestižní seznam UNESCO, bude pro mnohé inspirací k návštěvě našeho muzea – když už máme takový poklad, byla by škoda ho neznat!“, říká Simona Chalupová.
Břetislav Oliva, tel: 777285990 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist