https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zitkova-privita-dobrovolniky-z-nejruznejsich-koutu-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Žítková přivítá dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa

20. července 2016 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Monika Urbášková, tel: 737726686
Na Žítkové se letos poprvé sejdou dobrovolníci z Jižní Koreje, Hongkongu, Španělska, Řecka a dalších zemí, aby se v rámci společného projektu INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a Hnutí Brontosaurus Mařatice zapojili do aktivit pomáhajících zachovat biologickou diverzitu v oblasti přírodní rezervace Hutě.

Dvanáct dobrovolníků z různých zemí světa přijede v období od 23. července do 6. srpna do Bílých Karpat. Hlavním cílem jejich cesty je dobrovolnický projekt (workcamp) „Protected meadows in Zitkova“, který je zaměřen na ochranu a zachování biologické diverzity v oblasti přírodní rezervace Hutě. Dobrovolníky čeká práce jako kosení luk, ochrana mladých stromků před zvířaty, čištění potoka či sběr bylin.

„Ve volném čase máme pro dobrovolníky připravené výlety po krásách Bílých Karpat či okolních měst. Cílem je také zapojit je do života místní komunity, budou poznávat místní zvyky a samozřejmě budou mít i dostatek volného času k vzájemnému poznávání, odpočinku či hraní her,“ vysvětluje Monika Zýbalová, vedoucí projektu za INEX-SDA.

Dobrovolnický projekt s názvem „Protected meadows in Zitkova“ připravilo INEX-SDA ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus Mařatice, nevládní neziskovou organizací zaměřující se především na projekt záchrany původních bělokarpatských luk. Jejím cílem je přispět k zachování charakteru biotopů a genofondu rostlin a živočichů typických pro oblast Bílých Karpat.

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která se dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty u nás a stejně tak umožňuje českým dobrovolníkům vyjet za dobrovolnictvím do zahraničí. Cílem projektů v České republice je podpora venkova, pomoc místním komunitám, řešení ekologických problémů nebo pomoc při rekonstrukci historických objektů, jako jsou staré hrady.

Kontaktní osoba na místě:
Monika Zýbalová, vedoucí workcampu
Telefon: +420 731 380 400
E-mail: monikazybalova@gmail.com
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková, tel: 737726686 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist