https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/c.budejovice-pripravuji-stavbu-naplavky-pro-pesi-a-cyklisty-podel-malse
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České Budějovice připravují stavbu náplavky pro pěší a cyklisty podél Malše

18.11.2023 22:24 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
České Budějovice připravují výstavbu náplavky pro pěší a cyklisty podél řeky Malše v úseku mezi Železným a Zlatým mostem. Na korzu umístěném přímo u hladiny by mimo jiné měla vzniknout restaurace a kavárna. Náklady na vybudování náplavky se odhadují přibližně na 130 milionů korun. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Maroš (ODS).
 

"Chceme město více propojit s vodou. Je to trend, který vidíme i na jiných místech republiky nebo v zahraničí. Lidé se opět chtějí vrátit blíž k vodě," uvedl. Náplavka povede na úrovni Zátkova nábřeží. Lidé po něm momentálně chodí ve výši několika metrů nad hladinou, protože zde v minulosti vznikly kamenné stěny, které posunuly chodníky a silnice výše nad řeku.

Maroš uvedl, že Zátkovo nábřeží představuje z jedné třetiny část souvislé náplavky pro pěší a cyklisty, která v konečné podobě bude měřit 1,3 kilometru. Kromě úseku mezi Železným a Zlatým mostem na něj bude navazovat korzo před rekonstruovaným kulturním domem Slavie a následně bude pokračovat náplavka u parku Dukelská.

Stavba mezi Železným a Zlatým mostem vznikne v takzvaném režimu design and build. Znamená to, že uchazeči o projekt si mohou do určité míry zvolit i jeho podobu. "Mají v tomto směru volnější ruce," uvedl náměstek.

České Budějovice už několik let chtějí více využít faktu, že se nachází na soutoku Vltavy a Malše. Už minulé vedení radnice mluvilo o tom, že by město mělo být více propojeno s oběma řekami. Například vybudovalo na několika místech mola na koupání. Současná koalice pak nedávno u sídliště Vltava otevřela u řeky sportovní areál s pláží u vody.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist