Česko se podle Babiše přiklání ke snaze EU o zlepšení klimatu
"Česká republika se obecně přiklání k ambiciózním klimatickým cílům EU. Přesto je nezbytné postupovat obezřetně. Nemůžeme si dovolit ohrozit naši ekonomiku a národní průmysl," řekl včera Babiš podle tiskové zprávy Úřadu vlády ČR velvyslancům na pracovním obědě u příležitosti předsednictví Finska v Radě EU, které začalo 1. července.
Na červnovém summitu EU se unijní země nedokázaly dohodnout, že by v roce 2050 měla mít EU nulové čisté emise. Při formulaci závěrů ke snaze o takzvanou uhlíkovou neutralitu tehdy vystupoval podle diplomatických informací proti pohledu většiny států EU hlavně polský premiér Mateusz Morawiecki, ale námitky mělo i Česko. "Já si neumím představit, že v roce 2050 nebudou žádné emise," řekl před červnovým jednáním novinářům Babiš. Podle něj by se unie měla spíše soustředit na krátkodobější klimatické cíle stanovené k roku 2030.
Členské státy EU se loni dohodly na strategii snižování emisí do roku 2030. Evropská komise pak letos v červnu vyzvala členské státy, aby byly ve svých energetických a klimatických plánech pro rok 2030 ambicióznější. Česku Brusel doporučil mimo jiné zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie na celkové spotřebě.
reklama
Další informace |
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (2)
Lemra Líná
17.7.2019 09:08Peter Banas
24.7.2019 00:09Planetě jako takové tato histerie škodí.
Takto vysoké hodnoty co2 tu již byly a to hned několikrát a bez přičinění lidské činnosti.
Oblbují nás tahají nás za nos jen aby z nás vytřískali co se dá.
To co způsobovalo a dále způsobuje zvyšující se teplotu globálního klimatu je sůl.
Mi lide máme jen podíl na trošku vyšší rychlosti nástupu těchto změn ale stejně by k nim došlo tak jako k tomu docházelo již minulosti.
Již 4000 let př.n.l lidé těžili sůl používali ji jako platidlo a při směnném obchodě.
Dnešní civillisace již více než sto let těží sůl v mnohem vetším měřítku
ne jen pro potravinářský průmysl kde se její spotřeba zvýšila 4-5 násobně, ale máme zde dále petrochemické provozy které jí spotřeují nejvíce v neposlední řadě je zde údržba komunikací tj. posypová sůl hovoříme zde tisícovkách tun za rok a za období průmyslové revoluce jí byli vytěženy miliony ne jen vytěženy ale též uvedeny do koloběhu na jehož konci zatím se nachází v oceánské vodě kterou tato sůl změnila.
Došlo ke změnám fyzikálních vlastností vody potřebuje mnohem větší chlad aby tvořila souvislou vrstvu ledu a ještě větší mráz aby byla tlouštka ledu taková která má schopnost ochlazovat globální klima jenže dnes tato slaná voda nezamrzne ani pří mísu 2 stupně celsia a již při teplotě -1,9 se led rozpouští je to velký deficit který se projevuje globálním oteplováním následkem tohoto jevu se zvyšuje objem co2 v atmosféře.
Již to tu bylo není to nový objev je to jen opakování historie.
Předchozí obyvatelé planety to netušili a tudíž s tím nemohli nic udělat.
My jsme dokázali ropovody plynovody za ty peníze co utrácíme na margo boje s co2 bychom hravě zvládli oceánovody kterými bycho zvládli snížit sanilitu oceánské vody a tím zvrátit negativní vývoj globální teploty.
Jsem otcem 5ti dětí a ne jen svým dětem ale též vašemu potomstvu bych rád zanechal planetu v aspoň trošku lepším stavu než v jakém se nachází.
Jsem obyčejný člověk pracuji jako údržbář v Praze 6
kdokoli koho napadne cokoliv co by chtěl k tomuto tématu dodat rád si s vámi pohovořím
608334642@seznam.cz jmenuji se Peter
I negativní reakce nebo konstruktivní odmítnutí beru vše.