https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceskou-inspekci-zivotniho-prostredi-opustilo-vsech-pet-inspektoru-oddeleni-cites
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Českou inspekci životního prostředí opouští všech pět inspektorů oddělení CITES

11.11.2020 19:20 | PRAHA (Ekolist.cz)
Pavla Říhová první zleva.
Pavla Říhová první zleva.
Zdroj | Archiv Pavly Říhové
Začátkem září informovaly Hospodářské noviny, že Česká inspekce životního prostředí plánuje reorganizaci, kvůli které by zaniklo oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES. Reorganizace byla nakonec odvolána. Jak ale píše na svém Facebooku šéfka odboru Pavla Říhová, kvůli nepříjemným pracovním podmínkám raději sama odchází. A s ní celé oddělení.
 

V průběhu minulých dvou týdnů podalo všech pět inspektorů oddělení CITES na ČIŽP výpověď. Důvodem je takové zhoršení pracovní atmosféry ze strany zaměstnavatele, které se podle inspektorů už nedalo dál snášet. Informuje o tom na svém facebookovém profilu Pavla Říhová. Atmosféra v úřadu se začala zhoršovat před třemi lety, kdy se tým podílel na odhalení nelegálního obchodu s tygřím masem.

Pavla Říhová pracovala na inspekci 27 let a ve svém oboru je respektovanou odbornicí. Co bude se sehraným týmem dál, není jasné. Pavla Říhová by ráda tým udržela. Konkrétní plány ale nyní prozrazovat nechce.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (49)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MK

Majka Kletečková

11.11.2020 18:03
Ano, je třeba si zachovat zdraví. Oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITIES jsou zřejmě tým skvěle sehraný, když i tentokrát dokázali táhnout za jeden provaz. Za to máte můj obdiv.

O panu Erikovi Geussovi je známo, že má s propouštěním zkušených lidí, kteří odváděli dobrou práci, velké a dlouholeté zkušenosti. Nyní se mu podařilo pomocí bossingu zlikvidovat celý úspěšný tým. Kdyby někdo z podřízených svému velkému šéfovi nevyhověl, třeba při vyšetřování otrávené Bečvy, aspoň nepochybuje, že by se s ním Erik Geuss nepáral.
Odpovědět
MU

Michal Ukropec

11.11.2020 18:30 Reaguje na Majka Kletečková
Erik má nejvyšší prověrky Anofertu. Na toho je 100% spoleh. Jinak by tu funkci nedostal.
Odpovědět
KP

Karel Pavelka

12.11.2020 09:26 Reaguje na Michal Ukropec
Přesně tak....
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:35 Reaguje na Michal Ukropec
a víš ogare, že slovo ANO znamená ve španělštině ŘIŤ...???
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.11.2020 19:26 Reaguje na Majka Kletečková
MAJKA KLETEČKOVÁ je zřejmě znalec. Tak se rozepište kdo to udělal. Jinak jenom žvaníte o ničem. A jestli máte důkaz tak ho ihned dejte policii. Jinak je to pomluva a ta je momentálně za 8 let v lochu při mimořádné situaci jako je momentálně v republice.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:39 Reaguje na Josef BIS
ale dity...!!! tak tu cérku kletečkovů občansky oznam a nezapomen se z oddělení VB vrátit do 21. hodiny, pokud ovšem nebudeš mít s sebou aspoň plyšového psíka. ogare, myslím že ty máš dost, ty
1 8-smi lete...!!!
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:38 Reaguje na Majka Kletečková
Tak toho Erika Geusse má někdo vyrazit a je hotovo, ne ? A co má co nějaký němčour rozkazovat v České inspekci ? Kopačky a hotovo. Nepárat se s ním, ale Brabec je měkkotina a Babišovi to vyhovuje. Má svoje lidi nastrkané všude.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:41 Reaguje na Jan Tauš
brabec žádná měkotina není, jinak by nemohl ovládat české drůbežnictví jelikož jeho rkomunistická rodina ovládá bývalý Xaverov. a on i brání ty koncetráčnické drůbeží klece !!!
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

12.11.2020 08:59
Smutné kam až sahají chapadla ANOfertu a jiných skupin.....
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.11.2020 20:02 Reaguje na Lukáš Kašpárek
Kašpárku, vysvětlil byste ta chapadla, jestli máte ta z BRNA jak si zapalovali cigára pětitisícovkou tak to bych rád věděl také. DON PABLO o tom ví své.
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:47 Reaguje na Josef BIS
Josefe Bisi, Ty jsi určitě policajt, co to tady hlídá, tak si zapiš, že ten Anofert má chapadla v Senátu kde sedí Pustějovský, bývalý ředitel DEZY, potom ho udělal starostou v Rožnově nebo kde a nakonec ho nasadil do Senátu, aby mu tam hlídal DEZU. K tomu si připiš agente toho Geusse, oba je nech zavřít a je hotovo. Asi o tom kyanidu ví oba dost. Dostaneš potom medaili od prezidenta.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:46 Reaguje na Jan Tauš
máš recht, ogare !!! ten bis bude asi solidní element !!! řekl bych že mu měl něco společného s lidovýma milicema, ps-vb, šedým morem apod. institucí bývalého režimu. nebo to pochytil od někoho z rodiny.
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 22:10 Reaguje na Jan Tauš
Víte pane Tauš, jsem snad v právním státě a jediný, kdo může někoho zavřít je soud a soudní proces. To vám jaksi uniklo a já vám to odpouštím. A jenom, když to tak přesně víte jak to bylo,kdo za to může je vaše občanská povinnost to nahlásit. Je to podloženo zákonem a není to fízlování, práskání, donášení a mnoho dalších přívlastků.
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:49 Reaguje na Josef BIS
Nají toho parchanta co řeku otrávil je navýsost nutné, tak pracuj.
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 22:18 Reaguje na Jan Tauš
Opět vám odpouštím. To může udělat pouze Policie Čr. A nají T toho kdo to zavinil je opravdu nutné. Jen si myslím že pozdě. Ale problém, na který jsem na začátku reagoval to neřeší. Někdo porušil zákon, choval se hůř jak pašeráci, nejednal s péčí řádného hospodáře. STAČÍ?
Odpovědět
JB

Jarda Beneš

12.11.2020 12:49
Každý problém vidí postižený obvykle jen ze své perspektivy. Tak na svém FCB pláče i dotyčná dáma. Pan ředitel Geus určitě žádný světec není, ale není potřeba na něho plivat, když nevíte co dotyčnému oddělení vytýká. Celé tohle problematické oddělení se nějak vymknulo kontrole a žilo si svůj vlastní život. K ochraně přírody v ČR nepřispělo (i když čerpalo nemalé veřejné prostředky) a de facto se pasovalo do role (dosud nezřízené) policejní složky MŽP, která lovila malé nevýznamné lidi, kterým říkali pašeráci. Kde skončil zabavený majetek, jaký užitek z něho měl stát (viz zák. č. 219/2000 Sb.)? Většina je zničena nebo rozkradena! 27 let na jednom místě není zásluha, ale spíše tragédie. Takový člověk se ve svých pozicích zabetonuje a připomínky zdola i svrchu vnímá jen jako útok na svoji osobu. Myslím, že taková změna by mohla být k dobru, ale.... ČIŽP je problematickým úřadem. Ryba smrdí od hlavy a v tomto případě páchne celá ČIŽP. Není tajemstvím, že p. Říhová chtěla být na místě p. Geusse. Je to boj o koryto, který p. Říhová prohrála. Odvolávat se na šikanu vedení je nedůstojné a nevěřím tomu. Kdyby to tak bylo, určitě by p. Říhová našla v zákoně berličku, kterou by p. ředitele vzala přes záda. Kecy o odvádění dobré práce, velkých a dlouholetých zkušenostech, nebo dokonce o bossingu jsou mimo mísu. Když byla tak dobrá, mohla se bránit a nebránila. Asi to odborně nemohla ustát a místo argumentů na svou obranu zblbnula všechny své loajální podřízené i část veřejnosti, abychom ji litovali a "bossing" ředitele Geusse považovali za příčinu jejího odchodu. Situaci sleduji min. 10 let a myslím, že ředitel Geuss spíše kryl její "úlety", aby se neobrátily proti němu. Slučovat tenhle problém s otrávením řeky Bečvy je hodně přitažené za vlasy.
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.11.2020 19:20 Reaguje na Jarda Beneš
Dobrý večer, na EKOLIST jsem už několikrát psal. A TO, CO NAPSAL Jarda Beneš S KLIDNÝM SRDCEM PODEPÍŠU. Já mám dojem, že na takových místech maximálně 5 let a potom udělat rozdílovou zkoušku. A měnit a měnit a měnit. JINAK SE BUDEME DOZVÍDAT OD KAMARÁDŮ POTREFENÝCH HUSOU, JAKÁ JE TO ŠKODA že chce někdo někoho vyměnit, naposledy paní pijátka BALCAROVÁ ZDE RONILA KROKODÝLÍ SLZY. Ale pro paní BALCAROVOU. Zjistila jste si PROČ je averze proti ŘÍHOVÉ? Jenom obhajovat možnou kamarádku neposlouží věci, a paní Říhová by se měla zamyslet a položit si jednu a zásadní otázku. KOMU JSEM UBLÍŽILA, CO A KDE, KDY JSEM PORUŠILA ZÁKON, KDE JSEM SE Z POZICE SÍLY A FUNKCE DOPUSTILA ÚKONŮ MIMO ZÁKON,BYLA JSEM K TOMU OPRÁVNĚNA NEBO TO BYLA JEN MOJE ZVŮLE. A pan Werich napsal moudro které má být tesáno do kamene. Napíši to slušně. NA SVĚTĚ JE MNOHO HLUPÁKŮ. ALE HORŠÍ JE, KDYŽ JSOU INICIATIVNÍ. KAŽDÝ SI DOPLŇTE, KTERÝM SLOVEM SE NECHÁ NAHRADIT HLUPÁK. A TAK VÝMĚNA JE NUTNÁ je mnoho problémů a jestli je taková odbornice, tak si určitě najde lepší zaměstnání. A tygři vědí,pamatují si a vycenily zuby a přidaly i drápy že ano, PANÍ ŘÍHOVÁ A SPOL.
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.11.2020 19:47 Reaguje na Josef BIS
Facebooku šéfka odboru Pavla Říhová, kvůli nepříjemným pracovním podmínkám raději sama odchází. A s ní celé oddělenÍ.

TAK nevím paní ŘÍHOVÁ zřejmě kalí vodu, jak jsem se dozvěděl od kamaráda. PANÍ ŘÍHOVÁ NA FACEBOKU NIC NEMÁ, O ODCHODU ANI SLOVO. A TAK BOSSING SE TAKY ASI NEKONÁ, JEN HLOUPÉ DĚTSKÉ ROZŠLAPÁNÍ BÁBOVIČEK A PLÁČ NA CIZÍM HROBĚ. A kdyby nic, tak za tohle divadlo opravdu nemá ve státní instituci co dělat a opravdu si myslím, že si dáma dělá co chce, její dny jsou právem sečteny a měla by zhasnout a odejít v tichosti.JE SMĚŠNÁ.
Odpovědět
JB

Josef BIS

12.11.2020 19:59 Reaguje na Josef BIS
A pan ředitel GUES by měl během příštího měsíce vypsat výběrové řízení a sehnat náhradu. A nebrat její žádost o výpověď /POKUD JÍ VŮBEC DALA-kalička/ ZPĚT. KOSTKY JSOU VRŽENY. . NA TO MUSÍ BÝT DVA,souhlasit oba. A nechat jí odejít středem. ODBORNICI.
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:52 Reaguje na Josef BIS
Bissi, jsi nějak příliš podrobně informován, kápni božskou co tady pohledáváš a proč !
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 22:03 Reaguje na Jan Tauš
Vážený pane Tauši, je vám -nic- po tom, co pohledávám zde na Ekolistu. A nejsem si jistý, že bychom si spolu tykali. Píšu zde o porušování zákona, o praktikách fízlování a udávání. To ale má hlubší souvislosti které nemusíte znát a proto píšete nesmysly. Časem se o tom přesvědčíte.
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:52 Reaguje na Josef BIS
Na Tvůj názor jsme čekali provokatére.
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 22:21 Reaguje na Jan Tauš
Na váš ale také.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:53 Reaguje na Josef BIS
no, tvé argumenty tady jsou celkem rozumné ale proč vyzýváš lidi k občanskému oznámení alias udání a motáš do toho navíc diskutabilní opatření a stanné právo okolo korony ??? vyhrožuješ tady 8 lety v kartouzích...já myslím, že ta zvýšená sazba se vyměřuje jen u těch různých krádeží apod...
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:48 Reaguje na Jarda Beneš
tko je slovo do pranice !!!
Odpovědět
JB

Josef BIS

13.11.2020 05:59
DOBRÉ RÁNO, vyzval jsem KAŠPÁRKA,KLETEČKOVOU,UKROPCE A PAVELKU, a tajně doufal, že se zmůžou na kvalifikovanou odpověď. DOŠLA PÁRA. A jenom mne to utvrdilo, že jsem mířil na cíl a černou. FANKLUB ŘÍHOVÉ A DIVADLO s tragikomickým kusem na závěr ukončil LUKÁŠ KAŠPÁREK. A NEBO BLBĚ A HLOUPĚ ROZEHRANÁ ŠACHOVÁ PARTIE ŘÍHOVÉ na EKOLISTU PIJÁTSKÉ paní BALCAROVÉ.
???????? POLITIKA JE SVINĚ, ŘÍKAL MŮJ TCHÁN.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

13.11.2020 13:18 Reaguje na Josef BIS
Na Vaše surrealistické výkřiky se podle mého názoru nedá odpovídat. Nemají ani hlavu, ani patu. Mám se rozepsat, kdo to udělal. Ale z Vašeho požadavku není jasné, co měl někdo udělat. Pak mi radíte, jestli mám důkaz, tak ho mám ihned dát policii, jinak je to pomluva a 8 let v lochu. Ale z Vašeho doporučení není jasné, čeho důkaz.

To samé platí pro Vaše další výkřiky. Pak se nedivte, že Vám nikdo neodpovídá.
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:53 Reaguje na Majka Kletečková
Dávejte pozor na Bisse, je to buď nastrčený provokatér policajt nebo Babišův zametač.
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 21:55 Reaguje na Jan Tauš
Dobrý večer, na hloupou otázku -odpověď. Vážený pane Tauši, to, že někdo a v tomto případě p. Říhová sama porušuje zákon si musíte nalézt jinde. A věřte, že se tímto problémem zabývám dva roky. Nejsem nic co mi podsouváte jen mám více informací. To je vše.
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 13:54
Odvolat Babiše, Pustějovského, Geusse a je hotovo, ne ?
Odpovědět
Jan Tauš

Jan Tauš

15.11.2020 18:43
Pane Geussi, důvodně se domnívám, že jste ta pravá žába na prameni informací, proč se ještě k občanům České republiky nedostala zpráva o tom, kdo zavinil otravu ekosystému Bečvy v hodnotě miliardy Eur. Společně se senátorem Pustějovským byste měli předstoupit před národ za Českou inspekci životního prostřední a kápnout božskou. A poté ihned odstoupit, než napácháte další škody, nejen na ekosystémech České republiky.
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

15.11.2020 23:39
Tým inspektorů spolupraovníků Pavly Říhové v oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES vykonával velice kvalifikovanou práci. Za léta jejich činnosti odhalili např. i společně s celní správou stovky možná tisíce případů nelegálních dovozů chráněných zvířat či výrobků z nich. Jejich práce byla oceňována nejen kolegy z celní správy, kterým pomáhali v záchytu dovážených zvířat a výrobků ze zahraničí např. na pražském letišti, ale byli i velice respektovanou součástí mezinárodních týmů specializovaných na rozkrývání mezinárodních gangů. Vzhledem k úzkému zaměření bylo logické, že toto oddělení bylo soustředěno na ředitelství ČIŽP. Dovoz chráněných zvířat a výrobků z nich nejen hrozí vyhynutím těchto druhů, ale je prováděn v mnoha případech za strašných podmínek, týráním zvířat vedoucím až k jejich uhynutí (papošci udušení v rukávcích atd.). Dovoz chráněných zvířat a výrobků z nich je velkým byznysem a proto vidím, že někteří se radují, že cesta je teď volná. Věřím že ne na dlouho. Závěrem bych chtěla Pavle Říhové a jejim kolegům a kolegyním poděkovat za mnoholetou záslužnou činnost a věřím, že jejich působení neskončilo. Eva Tylová - bývalá ředitelka ČIŽP
Odpovědět
Hu

Hunter

16.11.2020 11:10 Reaguje na Eva Tylová
Reflex - Jak vyrobit pašeráka, a kniha Psychoželva Leesa a lov rohatých zmijí od JXD popisuje praktiky tohoto údajně úspěšného oddělení velmi věrně a do detailů. Toto oddělení se vymklo jakékoliv kontrole a stal se z něj jakýsi stát ve státě, kdy zejmína pa ní magistra to pojala jako jakýsi osobní džihád. Taky by ČIŽP mohl vysvětlit, jak je možné, že naprostá většina zabavených zvířat obvykle uhynula, jakmile se dostala do péče ČIŽP. Takže tvrdit, že nějací pašeráci zacházejí se zvířaty hrozným způsobem, je v tomto případě naprostý výsměch.
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

16.11.2020 11:52 Reaguje na Hunter
Základem ochrany je, že tato zvířata a výrobky z nich se nemají dovážet. Dovázet proto, aby tato zvířata nebyla vyvážena nebo zabíjena na výrobky. Pro laiky, aby pytláci nevybíjeli slony, tak nesmíme kupovat slonovinu, tedy ji nesmíme ani dovážet. Je to tedy následné opatření, protože pytláky se vždy chytit nepodaří a jsou země, kde to ani nelze. Ano, nejlepší by bylo zasáhnout proti pytlákům, lovcům, chovatelům atd. přímo v té zemi, kde to dělají a tam jim v tom zabránit. To jak jsem vysvětlila snad pochopitelně na slonovině většinou nelze, takže se to chytá až na konci při dovozu do "kulturních" zemí, které uznávají ochranu těchto zvířat. Jak jsem psala je to velký byzys a dovozci se neštítí žádných praktit, aby cenná zvířata dovezla (podobná sorta lidí jako v množírnách). Osobně jsem za svou praxi na inspekci vyděla papoušky, kteé právě tento tým našel nacpané po několika v rukávcích, kde se po cestě udusily. To asi myslíte tím výsměchem lidskosti že...
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

16.11.2020 11:54 Reaguje na Eva Tylová
Samozřejmě viděla papoušky.
Odpovědět
Hu

Hunter

17.11.2020 08:44 Reaguje na Eva Tylová
Ale jděte paní Tylová, cokoliv ČIŽP zabavila, tak taky utýrala a zabila, takže je úplně jedno, jestli to udělá ČIŽP nebo pašerák, ten pašerák má aspoň zájem na tom aby ty zvířata přežila, aby je mohl prodat, zájem ČIŽP je jenom na tom, ty zvířata zabít, aby se náhodou v chovech nemnožila, ať už v soukromých nebo institucionálních. Takže o nějakém výsměchu lidskosti bych na vašem místě hluboce pomlčel.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 03:02 Reaguje na Hunter
ta zabavená zvířate se utrácejí ? já měl za to že se předávají chovatelským odborníkům.mnozí chovatelé jsou více odborníci než v ZOO...
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

19.11.2020 21:49 Reaguje na radim buffalo tobias
Zabavená zvířata se předávají do zoo a podobných institucí, rozhodně se neutrácejí.
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

18.11.2020 19:22 Reaguje na Hunter
Problém stále nechápete. Dokud někdo bude zvířata kupovat, tak je někdo bude lovit. Ostatně zřejmě soudě dle Vašeho jména a emociálnosti vyjádření v tom asi máte konflikt zájmů.
Odpovědět
Hu

Hunter

5.12.2020 11:43 Reaguje na Eva Tylová
Jediný můj konflikt zájmů spočívá v tom, že když jsem množil druhy na příloze CITES jedna a dvě, tak jsem si užil slušný teror ze strany AOPK. Nejen já. A o tom utrácení zvířat vykládejte někomu jinému, o tom, jak slavné CITES funguje, vím víc než dost.
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

18.11.2020 19:34 Reaguje na Hunter
Česká inspekce životního prostředí (tým Pavly Říhové)v roce 2010 dostala společně s Celní správou za svou činnost proti mezinárodnímu pašeráctví vyznamenání. http://www.cizp.cz/Uspech-v-boji-proti-nezakonnemu-obchodu-s-papousky.html
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 22:34 Reaguje na Eva Tylová
Nenechte se vysmát. Je to jako kdyby opilec přinesl negativní test kamaráda co nepil alkohol.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 03:00 Reaguje na Eva Tylová
ještě opravit tu hrubku ve slově - udusily!!!
Odpovědět
Eva Tylová

Eva Tylová

18.11.2020 19:24 Reaguje na radim buffalo tobias
Děkuji, ano je to tak. Když píšete delší text, tak se řádky špatně v malém okénku kontrolují. Děkuji. Na podstatě věci, to však nic nemění.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 03:00 Reaguje na Eva Tylová
ještě opravit tu hrubku ve slově - udusily!!!
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

16.11.2020 15:42 Reaguje na Hunter
JXD je zajímavá postava. Mně překvapil, že v roce 2019 odešel z Reflexu z etických důvodů, aby se dle vlastních slov distancoval od útoků na klimatické aktivisty. A příjemně mne zaujal svým bojem za legitimizaci rekreačního užívání marihuany.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 03:05 Reaguje na Majka Kletečková
on ten JXD je takový všeználek jako brouk Pytlík. ale drogám asi rozumí a stou trávou s ním velice souhlasím !!! a co teď dělá když odešel z reflexu ?
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

18.11.2020 02:58 Reaguje na Hunter
Odpovědět
JB

Josef BIS

28.12.2020 22:28 Reaguje na Eva Tylová
Paní Tylová, ani já se nezastávám pašeráků ale Čižip má mít dle mého jiné poslání nehledě na to, že nenajdete v zákonech ČR jedinou zmínku o tom, že je ČIŽIP oprávněna dělat to, co se děje na letišti Ruzyně, svlékat pašeráky do trenek jestli něco nepašují a když nic nenajdou tak se ani neomluví. A další svinstva a fízlovské udávání.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist