https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-firma-forestman-dostala-dalsi-pokutu-kvuli-obnove-lesa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP: Firma Forestman dostala další pokutu kvůli obnově lesa

6.1.2020 00:14 (ČTK)
Firma Forestman z Prahy podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) nesplnila ani v další náhradní lhůtě opatření k nápravě nedostatečné obnovy lesa ve Vlastibořicích v Libereckém kraji.
Firma Forestman z Prahy podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) nesplnila ani v další náhradní lhůtě opatření k nápravě nedostatečné obnovy lesa ve Vlastibořicích v Libereckém kraji.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | cizp.cz
Firma Forestman z Prahy podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) nesplnila ani v další náhradní lhůtě opatření k nápravě nedostatečné obnovy lesa ve Vlastibořicích v Libereckém kraji. Dostala proto další pokutu 280.000 korun, již dříve měla zaplatit celkem 260.000. ČIŽP, podle které společnost spáchala úmyslně přestupek, to uvedla v páteční tiskové zprávě. Vyjádření firmy novináři zjišťují.
 
Nedostatečná obnova lesa ve Vlastibořicích.
Nedostatečná obnova lesa ve Vlastibořicích.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | cizp.cz

Firma Forestman měla původně do konce června 2017 zalesnit stanoviště ve Vlastibořicích vhodnými dřevinami a zajistit důslednou ochranu lesa proti hospodářsky nežádoucím rostlinám a okusu zvěří. Rozhodnutí ČIŽP ale firma opakovaně nesplnila. Poslední lhůtu pro nápravu zatím ČIŽP stanovila na 30. červen loňského roku.

Firma Forestman podle inspektorů nepečuje o lesní pozemky tak, jak by měla. "Obviněný neplnil opakovaně povinnosti vlastníka lesa dané lesním zákonem, a tím způsobil ohrožení životního prostředí v lesích. ČIŽP s ním vedla správní řízení v souvislosti s nedostatky zjištěnými při obnově lesa už v roce 2017, kdy mu bylo uloženo opatření k nápravě. To ale nesplnil v požadovaném rozsahu a ve stanovené lhůtě a posléze ani v dalších náhradních lhůtách," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Liberci Martin Kmoch. ČIŽP firmě uložila v prosinci 2017 pokutu 120.000 korun a o zhruba rok později další sankci 140.000 korun.

V září loňského roku také ČIŽP uložila firmě Forestman pokutu 200.000 korun za to, že nezalesnila holiny v jižních Čechách, konkrétně v Řemíčově na Táborsku, Bukové u Nových Hradů a Mečichově na Strakonicku.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

6.1.2020 11:42
Co je na tomto špatného??? Bříza, osika z přirozeného náletu. Prostě stabilní a vitální porost, u kterého nehrozí kalamitní stavy. To snad není pravda... jó takhle kdyby tam byly smrky v řádku a holá půda pod tím, tak by to bylo podle zákona v pořádku co??? To je země naruby toto....
Odpovědět
PK

Petr Kovařík

7.1.2020 07:51
Jediný jednatel a společník FORESTMAN s.r.o. podle Obchodního rejstříku má adresu bydliště na ohlašovně městského úřadu, takže nejspíš bílý kůň; ty pokuty tak může ČIŽP ukládat dál a dál a k ničemu to zřejmě nepovede.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist