Indonéská sopka vychrlila sirné plyny, 30 lidí muselo k lékaři
22.3.2018 12:00
(ČTK)
Aktivní vulkán Ijen (na obrázku) láká turisty, mimo jiné proto, že vzhledem k přítomnosti síry chrlí nezvyklé modré plameny. Nachází se zde také malebné vulkanické jezero, které je naplněné výrazně tyrkysově zbarvenou vodou. Údajně jde o nejkyselejší jezero na naší planetě. Nedaleko jezera se již několik desetiletí těží ručně síra.
Licence | Volné dílo (public domain)
Erupce ze středečního večera místního času přiměla k evakuaci téměř 200 lidí žijících na svazích sopky. Řada vesničanů se otrávila sirnými výpary, což u nich vyvolalo dýchací potíže a zvracení.
Aktivní vulkán Ijen láká turisty, mimo jiné proto, že vzhledem k přítomnosti síry chrlí nezvyklé modré plameny. Nachází se zde také malebné vulkanické jezero, které je naplněné výrazně tyrkysově zbarvenou vodou. Údajně jde o nejkyselejší jezero na naší planetě. Nedaleko jezera se již několik desetiletí těží ručně síra.
Podle indonéských úřadů, citovaných agenturou AP, žije a pracuje v Indonésii v blízkosti sopek 250 milionů lidí. Většina z nich využívá úrodné půdy v okolí vulkánů.
reklama
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk