https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kromerizska-radnice-dokoncila-novou-naucnou-stezku-v-lesoparku-barborina?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kroměřížská radnice dokončila novou naučnou stezku v lesoparku Barbořina

19.3.2022 01:07 | KROMĚŘÍŽ (ČTK)
Stezka je určena především pro menší děti. Ilustrační foto
Stezka je určena především pro menší děti. Ilustrační foto
Foto | Markus Spiske / Unsplash
Kroměřížská radnice dokončila novou naučnou stezku v lesoparku Barbořina. Je dlouhá jeden kilometr a seznamuje návštěvníky s tím, kdo v lese žije, čím se živí, co lze v lese najít a také s tím, co do lesa nepatří, uvedla vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.
 

"Stezka je určena především pro menší děti, které se na ní nejen něco dozví, ale zároveň si budou moci také hodně věcí vyzkoušet," uvedla Prečanová.

Trasu tvoří devět stanovišť, doplňuje je altán s lavičkou. Poblíž je umístěna také workoutová zóna, kterou využijí děti i dospělí, kteří si chodí na Barbořinu zasportovat. Součástí projektu byla i nová stezka bosou nohou. Náklady dosáhly zhruba 550 000 korun. "Začínáme upravovat další hezké místo, kde lidé mohou trávit volný čas v přírodě, a zároveň zde také přírodu poznávat a učit se jí porozumět,"“ uvedl místostarosta Vít Peštuka (TOP09, zvolen za Zdravé Kroměřížsko)

Vrchol Barbořina nabízí výhledy na Kroměříž, ale i okolní krajinu Hané a nedaleké Hostýnské vrchy. V lesoparku město do budoucna počítá s vycházkovými a běžeckými trasami, ale také s trasou pro cyklisty. Naučná stezka veverky Čiperky představovala první etapu úprav Barbořiny, druhá je plánovaná na letošek. Podle Prečanové zahrnuje vyhlídkové místo, zastřešené ohniště, domeček v korunách stromů, fotokoutek i umístění ptačích budek.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist