https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-nymburce-dostanou-na-popelnice-znamku-s-trvalou-platnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé v Nymburce dostanou na popelnice známku s trvalou platností

30.12.2019 00:12 | NYMBURK (ČTK)
Obyvatelům Nymburka odpadne další povinnost, nově nebudou muset chodit každý rok pro evidenční známku na popelnici, která označuje, že člověk zaplatil poplatek za svoz odpadu. / Ilustrační foto
Obyvatelům Nymburka odpadne další povinnost, nově nebudou muset chodit každý rok pro evidenční známku na popelnici, která označuje, že člověk zaplatil poplatek za svoz odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Obyvatelům Nymburka odpadne další povinnost, nově nebudou muset chodit každý rok pro evidenční známku na popelnici, která označuje, že člověk zaplatil poplatek za svoz odpadu. Lidé pro příští rok obdrží známku s trvalou platností, řekl místostarosta města Bořek Černý (Nymburk s klidem).
 

"Největší výhodou nové služby je, že občané už nebudou muset každý rok chodit na městský úřad pro známku. Na známkách platných od roku 2020 není uveden rok a tyto známky mají neomezenou platnost do dalších let," řekl Černý. Známka má nejen novou podobu, ale i své pořadové číslo, které zajistí evidenci počtu nádob v domácnosti a minimalizuje podvodné jednání.

Lidé si známky mohou vyzvednout na podatelně úřadu do konce února 2020, bude to naposled, co budou muset vyrazit kvůli známkám na úřad. Pro další známku si zajdou pouze v případě, že se jim ta stará zničí.

Každoroční poplatek za svoz odpadu ve výši 660 korun lze uhradit na pokladně městského úřadu hotově nebo kartou, příkazem z účtu, složenkou na poště nebo prostřednictvím SIPA a převodem na bankovní účet.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

30.12.2019 10:45
Nechápu proč vůbec nějaké známky v Nymburce mějí, protože pokud vybírají poplatek (dle zákona o místních poplatcích), tak se takovým to omezováním asi dopouštějí protiprávního jednání.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist