https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mezinarodni-federace-chovatelu-kocek-zakazala-kockam-z-ruska-ucastnit-se-vystav
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mezinárodní federace chovatelů koček zakázala kočkám z Ruska účastnit se výstav

5.3.2022 00:51 | KYJEV (ČTK)
Foto | James Sutton / Unsplash
Sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajině zavedla tento týden i mezinárodní federace chovatelů koček FIFe, informoval deník The Washington Post. Organizace v prohlášení oznámila, že zatím do konce května zakazuje kočkám ruských chovatelů účast na výstavách pořádaných touto organizací. Na sociálních sítích vzbudil tento zákaz protichůdné reakce, někteří ho označili za absurdní, jiní míní, že jakýkoli akt solidarity s Ukrajinou, ať je sebemenší, by měl být oceněn.
 

Federace sdružující národní organizace chovatelů koček ze čtyř desítek zemí, včetně Česka, uvedla, že je šokována ruskou agresí vůči Ukrajině. Proto se i ona v úterý rozhodla přistoupit k sankcím, které velká část světa přijímá vůči Rusku.

"Žádná kočka, která patří chovatelům žijícím v Rusku, se nesmí účastnit výstav pořádaných mimo Rusko naší organizací," uvedla FIFe, která každoročně pořádá na 700 výstav, jichž se účastní více než 200 000 koček z různých koutů světa. Rovněž se zakazuje kočku vychovanou v Rusku a dovezenou do jiné země registrovat v rodokmenových knihách FIFe.

Vedení federace kočičích chovatelů také rozhodlo věnovat část rozpočtu této organizace, jež má sídlo v Paříži, na podporu chovatelů koček na Ukrajině.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JM

Josef Mašek

5.3.2022 16:41
správně
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

6.3.2022 11:06 Reaguje na Josef Mašek
jen aby to nevedlo k omezení počtu chovné základny u nějakého toho ruského plemene !!!
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

5.3.2022 18:47
A nebudou se ty kočky cítit dikriminované?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist