https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pelhrimovsku-veterinari-proveruji-chov-130-psu-i-kvuli-nevhodnym-podminkam?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Pelhřimovsku veterináři prověřují chov 130 psů, i kvůli nevhodným podmínkám

4.3.2023 00:12 | ÚTĚCHOVICE (ČTK)
Na prověřování chovu psů upozornil deník Blesk. Jeho reportérky uvedly, že na místě viděly desítky psů - špice, kolie, čivavy, krysaříky, pomeraniany. Ilustrační foto
Na prověřování chovu psů upozornil deník Blesk. Jeho reportérky uvedly, že na místě viděly desítky psů - špice, kolie, čivavy, krysaříky, pomeraniany. Ilustrační foto
V Útěchovicích na Pelhřimovsku prověřují veterinární inspektoři chov, v němž je okolo 130 psů, i kvůli chovu v nevhodných podmínkách. Podle veterinární správy bylo zjištěno porušení veterinárního zákona i zákona na ochranu zvířat proti týrání, kontrola ale ještě není uzavřená, sdělil na dotaz ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Podle tamních lidí jsou psi ve stavení, které je na samotě mimo vesnici.
reklama

 

"Případ je kvůli velkému počtu psů velmi náročný a kontrola stále běží, je tedy předčasné činit konečné závěry. Uzavření případu odhadujeme na několik týdnů," uvedl Vorlíček. Doplnil, že kvůli porušení veterinárního zákona povede správní řízení s chovatelem přímo krajská veterinární správa. Správní řízení kvůli porušení zákona na ochranu zvířat by měla vést příslušná obec s rozšířenou působností.

Na prověřování chovu psů upozornil deník Blesk. Jeho reportérky uvedly, že na místě viděly desítky psů - špice, kolie, čivavy, krysaříky, pomeraniany.

Starosta Útěchovic Otakar Pejša (nestraník) ČTK řekl, že od veterinární správy zatím bližší informace nedostal, protože kontrola chovu není ukončená. Uvedl, že jde o samotu, která je v lese víc než kilometr od vesnice. Majitelka nemovitosti podle něj není v Útěchovicích hlášená k trvalému pobytu. V obci bydlí 58 lidí.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

6.3.2023 12:27
co tam v té množírně chtějí několik týdnů prověřovat ? nechápu mnohdy ty postupy veterinární správy ! chovateli co ho někdo "občansky oznámí" napaří pokutu za stracenou ušní známku u kozy či ovce a tady se s tím serou několi týdnů ? a psi o to déle budou trpět v klecích !!!
Odpovědět
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist