https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-teplicku-plati-kvuli-suchu-zakaz-odberu-povrchovych-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod

1.6.2020 09:03 | TEPLICE (ČTK)
Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut.
Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut.
Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Informoval o tom dnes na svém webu teplický magistrát. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku.

 

Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka.

Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50.000 korun a v případě podnikatelů do 100.000 korun.

V Ústeckém kraji již na počátku května vodohospodáři vyzvali obyvatele, aby vodou neplýtvali. Voda chybí v korytech řek a potoků a v podzemí. Suchých bylo v regionu podle vodohospodářů posledních šest let, a pokud nepřijdou intenzivní a dlouhodobé srážky, bude pokračovat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist