https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/namestkyni-ministryne-hubackove-je-docasne-simeona-zikmundova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Náměstkyní ministryně Hubáčkové je dočasně Simeona Zikmundová

4.1.2022 01:03 | PRAHA (ČTK)
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Budova ministerstva životního prostředí v Praze.
Náměstkyní ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (KDU-ČSL) je Simeona Zikmundová. Úřad to uvedl na svém webu. Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení ministerstva ale ČTK sdělila, že Zikmundová bude v této pozici jen dočasně. O takzvaných politických náměstcích se podle ní stále jedná. Dosud také není jasno, kdo se stane náměstkem pro řízení nové sekce ochrany klimatu.
 

"Co se týče paní náměstkyně Zikmundové, tak to jak je zařazena do organizační struktury, je dočasné řešení. Ještě se 'pohne', čili toto není definitivní," řekla Pospíšilová. Nesdělila, co by Zikmundová měla v budoucnu dělat. "Tyto informace nemám, ale nebude politickým náměstkem. O politických náměstcích se stále jedná," dodala Pospíšilová.

Vystudovaná právnička Zikmundová v minulosti mimo jiné pracovala jako tajemnice úřadu města Třebíč. V roce 2015 se neúspěšně ucházela o funkci náměstka ministra vnitra pro státní službu, takzvaného superúředníka. V červnu téhož rok se pak stala náměstkyní pro ekonomiku a provoz na ministerstvu pro místní rozvoj, tehdy vedeného Karlou Šlechtovou (za ANO). V současnosti je Zikmundová uvedena jako ředitelka odboru práva na informace Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Na ministerstvu životního prostředí k počátku roku vznikly dvě pozice náměstků místo dvou neobsazených služebních míst. Ministryně Hubáčková má také například nově v přímé řídící působnosti odbor kanceláře ministryně a samostatné tiskové a PR oddělení. V souvislosti s takzvanou Zelenou dohodou pro Evropu pak přibyla sekce ochrany klimatu. I pro ni však podle Pospíšilové dosud chybí náměstek. "Tam ještě chvíli potrvá, než bude něco konkrétnějšího," uzavřela.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist