https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/navstevnicka-centra-na-sumave-prilakala-desitky-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Návštěvnická centra na Šumavě přilákala desítky lidí

4.5.2020 00:13 | KVILDA (ČTK)
Návštěvnické centrum pro pozorování jelenů v Kvildě na Prachaticku navštívily v pátek desítky turistů. / Ilustrační foto
Návštěvnické centrum pro pozorování jelenů v Kvildě na Prachaticku navštívily v pátek desítky turistů. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Několik desítek lidí se v pátek vydalo do šumavských návštěvnických center pro pozorování jelenů v Kvildě na Prachaticku a pozorování vlků v Srní na Klatovsku. Výběhy pro veřejnost se od omezení kvůli koronaviru v pátek po více než šesti nedělích poprvé otevřely. Větší zájem měli návštěvníci o středisko na pozorování vlků. Řekli to zástupci šumavského národního parku.
 

"V létě k nám denně chodí třeba i tisícovka lidí. Ale pokud vezmeme začátek května, tak je dnešní návštěva solidní," řekl v pátek Roman Žaloudek z návštěvnického centra Srní. Do areálu v pátek dorazily více než dvě stovky lidí. Dodal, že všichni dodržovali hygienická opatření a měli přes ústa roušky.

Vlk v Návštěvnickém centru Srní na Šumavě.
Vlk v Návštěvnickém centru Srní na Šumavě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

O výběh jelenů byl zájem nižší. Návštěvnost se pohybovala v řádech desítek turistů. "Ale je to dáno řadou věcí. Dnes tu bylo sedm stupňů, což není na Šumavu nic výjimečného, ale pro řadu lidí je to chladné počasí. Navíc je třeba si uvědomit, že jsou zavřené restaurace, kavárny a podobná zařízení. To znamená, že lidé si na Kvildě nemají možnost někam zajít," v pátek řekla Markéta Svobodová z centra pro pozorování jelena.

Národní parky se v České republice od pátku začínají pozvolna vracet ke standardnímu režimu. Turistická informační centra na Šumavě začnou fungovat během května a června. Provozovatel musí nejprve do interiérů instalovat plexisklové zábrany.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist