https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-policie-zasahovala-proti-demonstrantum-u-tovarny-tesly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá policie zasahovala proti demonstrantům u továrny Tesly

10.5.2024 21:13 | Grünheide (Německo) (ČTK)
Demonstranti protestují proti plánovanému rozšíření závodu, které podle nich poškodí životní prostředí.
Demonstranti protestují proti plánovanému rozšíření závodu, které podle nich poškodí životní prostředí.
Německá policie dnes zasahovala proti demonstrantům, kteří se snažili proniknout do továrny amerického výrobce elektromobilů Tesla v obci Grünheide u Berlína. Podle organizátorů se do dnešních protestů zapojilo kolem 800 lidí, informovala agentura Reuters. Demonstranti protestují proti plánovanému rozšíření závodu, které podle nich poškodí životní prostředí.
 
Policisté při střetech s demonstranty podle agentury DPA použili pepřový sprej a obušky. Policie uvedla, že demonstrantům ve vstupu do továrny zabránila a že několik lidí zadržela za účelem zjištění jejich totožnosti. "Proč policie nechává levicové demonstranty tak snadno jít?" napsal na síti X šéf automobilky Tesla Elon Musk.

Demonstrace se podle DPA očekávají také o víkendu. "Firmy jako Tesla s radostí ničí životní prostředí kvůli svému vlastnímu zisku," uvedl Ole Becker, který je mluvčím skupiny Disrupt Tesla, jež se podílí na organizaci protestů. "Místo SUV (sportovně-užitkových vozů) pro pár lidí musíme vyrábět autobusy a vlaky pro mnoho lidí," dodal.

Ekologičtí aktivisté v okolí továrny protestují už od února. V březnu musela továrna zhruba na týden zastavit výrobu kvůli přerušení dodávek elektřiny v důsledku požáru sloupu elektrického vedení. K sabotáži se později v dopise přihlásila radikální levicová skupina Vulkangruppe.

Musk tehdy pachatele sabotáže označil za "nejhloupější ekoteroristy na světě". Odpůrci Tesly se podle něj scestně snaží zastavit výrobu elektromobilů místo produkce vozů se spalovacími motory, napsala agentura AP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

13.5.2024 09:46
možná přišli na to, že elektromobilita žádná ekologie není. Bylo by na čase, kdyby na to přišli i politici.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist