https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/noveho-generalniho-reditele-lesu-cr-by-mel-ministr-jmenovat-do-konce-unora?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nového generálního ředitele Lesů ČR by měl ministr jmenovat do konce února

17.1.2022 13:06 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
Nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) by měl ministr zemědělství jmenovat do konce února. V neděli 16. ledna uplynul termín pro podání přihlášek do výběrového řízení. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) nového generálního ředitele jmenuje na základě doporučení výběrové komise. O místa čtyř odborných ředitelů podniku se zatím uchází 23 lidí. Termín pro podání přihlášek na úsekové ředitele podnik prodloužil o měsíc do 16. února, sdělili mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý a Lesů ČR Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
 

Podrobnosti k počtu uchazečů na post generálního ředitele mluvčí ministerstva zatím nesdělil. "Vzhledem k možnosti podání přihlášek prostřednictvím České pošty není v tuto chvíli možné říci, kolik přihlášek do tohoto výběrového řízení ministerstvo zemědělství obdrží," uvedl.

Výběrové řízení ministerstvo vyhlásilo 30. prosince. Lesy ČR jsou bez generálního ředitele od 22. prosince. Tehdy Marian Jurečka (KDU-ČSL) pověřený vedením ministerstva zemědělství odvolal generálního ředitele Josefa Vojáčka a řízením podniku dočasně pověřil lesního správce Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřího Grodu.

Měnit se bude i nejvyšší management Lesů ČR. Podnik na konci prosince vypsal výběrové řízení na místo ředitele lesního a vodního hospodářství a na místa správního, ekonomického a obchodního ředitele, podání přihlášek původně stanovil do 16. ledna. "Dosud se přihlásilo 23 uchazečů. Po dohodě s ministerstvem zemědělství prodlužujeme termín podávání přihlášek do 16. února 2022," uvedla Jouklová.

Místa odborných ředitelů se uvolnila po Vojáčkově odvolání, kdy následně na své funkce k 3. lednu rezignovali i všichni čtyři odborní ředitelé z Vojáčkova manažerského týmu.

Jurečka generálního ředitele Vojáčka odvolal kvůli údajným manažerským pochybením a neefektivní reorganizaci firmy. Vojáček ČTK v reakci řekl, že si za rozhodnutím o restrukturalizaci stojí. Podniku se podle Vojáčka podařilo dostat pod kontrolu největší kůrovcovou kalamitu v dějinách České republiky a letos vytvořit zisk před zdaněním a tvorbou rezerv kolem čtyř miliard korun. Vojáček řídil podnik od září 2018.

Lesy ČR kromě ústředí v Hradci Králové mají zaměstnance v sedmi oblastních ředitelstvích, v šesti lesnických závodech a v 61 lesních správách. Práci dávají asi 4200 lidem. Podnik většinu lesnických prací týkajících se těžby a obnovy lesa zadává výběrovými řízeními soukromým firmám. Každoročně na to vypisuje tendry v hodnotě miliard korun.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (8)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

17.1.2022 14:48
Dnešní doba a stav českých lesu vyžaduje ,aby v čele LČR stanula mimořadně inteligentní,vzdělaná,moudrá osoba-expert na lesy z hnutí Duha veterinář Jaromír Bláha.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

17.1.2022 16:09 Reaguje na karel krasensky
Dám přednost lidem z praxe s lesnickým vzděláním !
Odpovědět
sv

17.1.2022 21:30 Reaguje na smějící se bestie
Takový člověk by také neměl být zkorumpovaný. Což burešem dosazená podržtaška, která bezúplatně převedla několik set hektarový les, o který se tato podržtaška měla řádně starat, na extrémně podezřelou organizaci sloužící k obohacování hradních podržtašek, rozhodně nesplňuje.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

17.1.2022 23:02 Reaguje na
Bere tě to hezky,
aby ti to nezůstalo !
Odpovědět
sv

18.1.2022 19:55 Reaguje na smějící se bestie

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
PP

Petr Pekařík

18.1.2022 07:23
Takže už konečně vybere ze svých kámošů toho největšího kámoše ?
Toto trvá , asi jich má moc.
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

18.1.2022 09:41
Konečně..... věřím, že budou vybráni takoví, kteří se ujmou nutné hloubkové změny vedení i směřování tohoto dodnes devastačního molochu jménem LČR.

Tak jako v zemědělství je třeba opravdu zásadních změn.
Odpovědět
JO

Jan Olejníček

18.1.2022 23:00 Reaguje na Lukáš Kašpárek
Jdete do toho?
Odpovědět
 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist