https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubice-pripravuji-v-drazkovicich-vysadbu-stromu-a-obnovu-mokradu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubice připravují v Dražkovicích výsadbu stromů a obnovu mokřadů

12.2.2023 00:55 | PARDUBICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Pardubice chce doplnit zeleň v místní části Dražkovice, vysázet tam ovocné sady i aleje a obnovit mokřady. Radnice si přeje, aby v okolí města bylo víc míst pro vycházky a zlepšila se i biologická rozmanitost, uvedla náměstkyně primátora Jiřina Klčová.
reklama

 

V různých částech města chybějí obyvatelům v docházkové vzdálenosti dostatečně velké plochy zeleně. Někde je půda náchylnější k erozi, je vyšší riziko vysychání drobných vodních toků.

V okolí Pardubic chybí podle studie 200 hektarů ekologicky stabilních ploch, stav biodiverzity je velmi nízký. Horší je situace na jihu města, a to zejména mezi obcemi Dražkovice, Nemošice, Ostřešany, Mnětice, Hostovice. Prvních změn by se měl dočkat katastr Dražkovice.

Město už má studii, která navrhuje výsadbu listnatých a ovocných alejí, ovocných sadů, remízů, mokřadů, vytvoření cestního systému a doplnění mobiliáře. Cesty by se na sebe napojily, vytvořily okruhy a lidem z Dražkovic nabídly místa pro vycházky.

V Dražkovicích by se mohlo proměnit kolem 15 hektarů. Ne všechny pozemky patří městu, magistrát musí jednat se soukromými vlastníky, jestli na svém majetku podpoří výsadbu. Město k tomu hledá vhodné dotace. "Z dotací je možné financovat přírodě blízké vodní prvky v krajině včetně sídel, jako jsou mokřady a tůně, a vegetační krajinné prvky," řekl primátor Jan Nadrchal (ANO).


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist