https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakovnicke-fotbalove-hriste-nema-dost-vody-pro-zavlazovani-mesto-hleda-zdroje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakovnické fotbalové hřiště nemá dost vody pro zavlažování, město hledá zdroje

16.8.2022 00:29 | RAKOVNÍK (ČTK)
Fotbalový míč na hřišti
Fotbalový míč na hřišti
Rakovnické fotbalové hřiště TJ Tatran nemá dost vody pro zavlažování, proto město hledá další zdroje. Má je ukázat vrt v místě historického uhelného dolu. Práce začnou nejdříve v říjnu. Smlouva s firmou, která vrt udělá, je podepsaná. Město nyní vyřizuje potřebná úřední povolení, řekla ČTK mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.
 

Areál s několika travnatými hřišti se s nedostatkem vody potýká už řadu let. Místní studna nemá dostatečnou kapacitu. Jednou z možností bylo vybudování dalšího vrtu či studny v areálu, což ale podle Hradilové nepovolilo Povodí Vltavy. "Další variantou je navrtání důlního díla v blízkosti areálu, u této varianty se podařilo zajistit souhlas na ověřovací průzkumný zkušební vrt v lokalitě Rakovník-Šamotka," uvedla mluvčí.

Průzkumné práce posoudí poměry v místě, kde by mohla být studna sloužící jako zdroj k zásobování sportovního areálu. "Průzkumný hydrogeologický vrt bude situován do místa s předpokládaným výskytem historických dobývek černého uhlí," doplnila Hradilová. Pokud se ukáže, že ve vytěžených prostorech je dostatek vody, mohla by posloužit k zavlažovaní nedalekého areálu. Průzkumný vrt bude stát přes půl milionu korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist