https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/straznici-vyzyvaji-k-obezretnosti-muz-nahlasil-pohyb-medveda-na-okraji-zlina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážníci vyzývají k obezřetnosti, muž nahlásil pohyb medvěda na okraji Zlína

11.5.2024 18:01 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Městská policie ve Zlíně dnes vydala bezpečnostní upozornění kvůli medvědovi, kterého spatřil muž v okrajové části Zlína. Na šelmu narazil u místní části Kudov, kam si šel zaběhat. Hlídka na medvěda nenarazila, informaci od oznamovatele však považují strážníci za důvěryhodnou. Zvíře po spatření běžce uteklo, informoval ČTK zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Obyvatele části Zlína upozorní na možný výskyt medvěda také rozhlas.
 
Policii i strážníky svědek upozornil na medvěda v lesích mezi místní částí Kudlov, osadou Pindula a obcí Želechovice nad Dřevnicí před 11:30. "Událost oznámil muž, který si byl zaběhat, a medvěda spatřil poblíž žluté turistické trasy v ulici Březovská. Podle něj se jednalo o dospělého jedince bez mláďat a známek zjevného poranění, následně odběhl východním směrem," uvedl Janík.

Městská policie v této souvislosti upozorňuje veřejnost na možné riziko spočívající v nečekaném a nežádoucím kontaktu s touto mohutnou šelmou. Při pohybu v lesích by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti, vyhýbat se nepřehledným a hustě zarostlým místům a v případě procházky se psem by měli mít své zvíře zajištěné na vodítku, uvedli strážníci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ra

Radek

11.5.2024 18:14
Při pohybu v lesích by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti, vyhýbat se nepřehledným a hustě zarostlým místům a v případě procházky se psem by měli mít své zvíře zajištěné na vodítku, uvedli strážníci.

Takhle by se měli lidé chovat při každé návštěvě lesa , přírody .
Odpovědět
Anyr

Anyr

12.5.2024 17:07 Reaguje na Radek
Amen.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

12.5.2024 19:27
Z dnešních zpráv vyplývá, že na Zlínsku máme miňimalně medvědici s mládětem a 1-2 (téměř?) dospělé samce. Ujít za noc 15 km je možné, ale stejně tak se může jednat o různé jedince. Doufám, že v dalších dnech stopy toho od Vysokého Pole změří, pokud to nepůjde odečíst +- ze snímků.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist