https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/svedsky-vyrobce-nakladnich-aut-volvo-hodla-postavit-tovarnu-na-vyrobu-baterii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Švédský výrobce nákladních aut Volvo se chystá postavit továrnu na výrobu baterií

3.10.2022 15:10 | Göteborg (Švédsko) (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Švédský výrobce nákladních automobilů Volvo hodlá postavit továrnu na výrobu bateriových článků. Reaguje tak na rostoucí poptávku po těžkých vozidlech a strojích s elektrickým pohonem. Firma to uvedla v nedávné tiskové zprávě.

 

"Už dnes je tady ze strany našich zákazníků silná poptávka a do roku 2030 je naším cílem, aby minimálně 35 procent výrobků, které prodáváme, bylo na elektřinu. To bude vyžadovat velké objemy vysoce výkonných baterií," uvedl šéf podniku Martin Lundsted. "Zahrnutí produkce baterií do našich budoucích průmyslových aktivit je pro nás logickým dalším krokem," dodal.

Továrna Volva na výrobu baterií by měla stát ve Švédsku, vyráběné bateriové články budou navrženy speciálně pro užitková vozidla. Automobilka neposkytla informace o tom, jak vysokou investici by si nový závod mohl vyžádat. Upozornila, že do výroby baterií hodlá vstoupit společně se svými partnery.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist