Švýcaři v referendu odmítli iniciativu rozšiřující chráněná přírodní území
23.9.2024 01:07 | BERN
(ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Depositphotos
Agentura Reuters píše, že podle průzkumů veřejnost iniciativu původně podporovala, ale pak mezi lidmi vzrostla skepse, kterou přiživovali odpůrci návrhu.
Voliči se vyslovili také proti částečné reformě důchodového systému, konkrétně té jeho části, ve které si lidé na stáří spoří sami a zaměstnavatelé jim přispívají. Agentura DPA píše, že vláda chtěla snížit minimální částku, která je lidem každoročně vyplácena. Plánovala si, že naspořené peníze by vydržely déle.
reklama
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (10)
SV
MJ
Marcela Jezberová
23.9.2024 10:01 Reaguje na Slavomil VinklerNedivím se tomu. Švýcarsko jsem projela jako turista, takže mám jen informace, které pochytíte z okna autobusu. V obchodech převážně švýcarské potraviny - drahé a to prý i pro Švýcary. Švýcaři jsou schopní v alpských údolích pěstovat víno, slunečnici, kukuřici, mraky zeleniny, spoustu ovoce, mají rozsáhlé skleníky, moderní farmy s rekonstruovanými budovami, zpracování a drží si hlavní podíl zásobování vlastního trhu. Jestli produkční zemědělství vyženou z půdy, zvýší se tlak na dovoz, ten bude levnější než švýcarské potraviny, tím srazí švýcarským zemědělcům výkupní ceny a za pár let je vytlačí z trhu. Nároky na ochranu přírody by se pro zemědělce zvýšily, náklady by se zvýšily, odbytové možnosti by klesly. Ovšem developeři se tam chovají asi stejně jako u nás. Ty hrůzy, co se tam staví, máme u nás také - obrovské rekreační areály v horách, pod horami rozsáhlá staveniště asi skladovacích center. Překvapilo mě to.
Odpovědět
JŘ
Jaroslav Řezáč
23.9.2024 15:38 Reaguje na Marcela Jezberovánedá se říci, že by byli Švýcaři v produkci soběstační. Intenzivní zemědělská činnost se směřuje v zásadě hlavně na chov skotu, ovcí a celkově produkci masa a mléka...zvláštností je, že na rozdíl od ČR ve Švýcarsku se používá na výrobu sýrů jen nepasterizované mléko. Kvalita takových sýrů je naprosto jiný vesmír.
60% Švýcarska zabírají Alpy, a skoro každá oblast má své regionální sýry.
Odpovědět
60% Švýcarska zabírají Alpy, a skoro každá oblast má své regionální sýry.
MJ
Marcela Jezberová
24.9.2024 10:05 Reaguje na Jaroslav ŘezáčŽe se Švýcaři soustředí na produkci mléka a sýrů jsem si myslela také. Dokud jsem neviděla lány produkčně náročných plodin v horských údolích.
Odpovědět
JŘ
Jaroslav Řezáč
23.9.2024 15:42 Reaguje na Marcela Jezberovávíno se ze Švýcarska nevyváží, takže lze jej koupit jen ve Švýcarsku.
Odpovědět
JŘ
Jaroslav Řezáč
23.9.2024 15:43 Reaguje na Slavomil Vinklerv tom článku nejsou žádné " parametry" takž jestli to je posun nebo není se nějak nepozná.
Odpovědět
MK
Majka Kletečková
23.9.2024 22:11 Reaguje na Jaroslav ŘezáčTo je dobrá poznámka. Výsledek současného referenda nemáme na základě článku s čím srovnat.
Odpovědět
JO
Jarka O.
23.9.2024 13:121* moudří lidé. Mmch.na klimažalobu rozmazlených zelených důchodkyn švýcarský soud sdělil, že Švycarsko do žádného klimafondu nebude platit pokutu.
Odpovědět
JŘ
Jaroslav Řezáč
23.9.2024 15:32 Reaguje na Jarka O.Nemusí, protože nejsou v EU. Svobodu s kterou jsou Švýcaři pány své země, jim můžou všichni v tom nepodařeném molochu jen závidět.
Odpovědět
ss